Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.09 17:24

L. Linkevičius su Vengrijos užsienio reikalų ministru aptarė regioninį saugumą

LRT.lt 2017.03.09 17:24

Vilniuje ketvirtadienį vykusiame Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus susitikime su Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministru Peteriu Szijjarto aptartos dvišalio bendradarbiavimo perspektyvos, regiono saugumas, padėtis Ukrainoje, santykiai su Rusija, Europos Sąjungos (ES) darbotvarkė ir energetinio saugumo klausimai, rašoma pranešime spaudai.

„Esame dėkingi už Vengrijos paramą užtikrinant Baltijos valstybių ir regiono saugumą. Vengrija buvo pirmoji NATO valstybė po JAV, atsiuntusi rotacines pajėgas į Lietuvą kaip NATO Patikinimo priemonę 2014 metais. Tai žingsnis, demonstruojantis mūsų šalių solidarumą atsakant į grėsmes iš Rytų“, – sakė L. Linkevičius. 

Abiejų šalių ministrai aptarė situaciją Ukrainoje ir santykius su Rusija. L. Linkevičius pabrėžė būtinybę išlaikyti ES dėmesį ir euroatlantinę vienybę dėl sankcijų Rusijos atžvilgiu bei paramos Ukrainai.

L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuvą ir Vengriją  sieja istoriniai ir kultūriniai ryšiai dar nuo XIV amžiaus. Abi valstybės palaiko reguliarius dvišalius santykius, siekia stiprinti ekonominius ryšius. Ieškoma galimybių bendradarbiauti lazerių, farmacijos ir maisto produktų gamybos srityje. Dviejų Lietuvos įmonių „Ekspla“ ir „Šviesos konversija“ konsorciumas Vengrijos lazerių tyrimo centrui yra pagaminęs ultrasparčiųjų impulsų lazerį. Šio užsakymo vertė – 4 mln. eurų.

Susitikimo metu Lietuvos užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad Astravo atominės elektrinės statybos pažeidžia tarptautinius aplinkosaugos ir branduolinės saugos reikalavimus ir kelia grėsmę ne tik Lietuvai, bet ir kitoms ES valstybėms.

Kalbant apie ES darbotvarkės iššūkius, L. Linkevičius pažymėjo, jog šalių nuomonės daugeliu klausimų sutampa. Akcentuota Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Lietuvos ir Vengrijos piliečių teisių apsauga.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi