captcha

Jūsų klausimas priimtas

Specialistas: pratybų „Zapad“ metu kibernetinių išpuolių tikimybė išaugs

Seime ketvirtadienį buvo aptartos pagrindinės grėsmės Lietuvos kibernetiniam saugumui. Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas teigia, kad jų yra nemažai, o šiemet dėmesį reikėtų atkreipti į prie Lietuvos sienų organizuojamas Rusijos ir Baltarusijos organizuojamas karines pratybas „Zapad 2017“.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Turime labai didžiulį pranašumą, nes Lietuvoje internetas yra vienas iš sparčiausių pasaulyje. Taip pat turime išplėtotą informacinę kibernetinę struktūrą, kas yra vienas iš argumentų, kodėl galima kviestis verslą. Tačiau pirma viską, ką turime, reikia tinkamai apsaugoti. Nors pažanga Lietuvoje yra nemaža, tačiau nemažai yra ir spragų“, – teigia V. Bakas.

Anot jo, Lietuva praėjusiais metais buvo susidūrusi su nemenkomis kibernetinėmis atakomis, o šiemet dėmesį atkreipti reikėtų į Lietuvos pašonėje vyksiančias karines pratybas „Zapad“, kurių metu „išaugs informacinių ir kibernetinių išpuolių rizika“.

Seime buvo priimti ir gana svarbūs sprendimai – nuspręsta, kad Krašto apsaugos ministerija imasi lyderystės kibernetinio saugumo srityje.

„Ji turės sukurti strategiją, reikės atsakyti į klausimą, kiek tai kainuos. (...) Bus organizuojamos kibernetinio saugumo pratybos, kaip valstybės institucijos gali joms atsispirti“, – teigia Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.

Daugiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...