Lietuvoje

2017.03.09 19:29

Specialistas: pratybų „Zapad“ metu kibernetinių išpuolių tikimybė išaugs

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.03.09 19:29

Seime ketvirtadienį buvo aptartos pagrindinės grėsmės Lietuvos kibernetiniam saugumui. Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas teigia, kad jų yra nemažai, o šiemet dėmesį reikėtų atkreipti į prie Lietuvos sienų organizuojamas Rusijos ir Baltarusijos organizuojamas karines pratybas „Zapad 2017“.

„Turime labai didžiulį pranašumą, nes Lietuvoje internetas yra vienas iš sparčiausių pasaulyje. Taip pat turime išplėtotą informacinę kibernetinę struktūrą, kas yra vienas iš argumentų, kodėl galima kviestis verslą. Tačiau pirma viską, ką turime, reikia tinkamai apsaugoti. Nors pažanga Lietuvoje yra nemaža, tačiau nemažai yra ir spragų“, – teigia V. Bakas.

Anot jo, Lietuva praėjusiais metais buvo susidūrusi su nemenkomis kibernetinėmis atakomis, o šiemet dėmesį atkreipti reikėtų į Lietuvos pašonėje vyksiančias karines pratybas „Zapad“, kurių metu „išaugs informacinių ir kibernetinių išpuolių rizika“.

Seime buvo priimti ir gana svarbūs sprendimai – nuspręsta, kad Krašto apsaugos ministerija imasi lyderystės kibernetinio saugumo srityje.

„Ji turės sukurti strategiją, reikės atsakyti į klausimą, kiek tai kainuos. (...) Bus organizuojamos kibernetinio saugumo pratybos, kaip valstybės institucijos gali joms atsispirti“, – teigia Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.

Daugiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.