Lietuvoje

2017.03.09 15:29

Kauno klinikose mirė berniukas, kurio istorija sukrėtė Lietuvą

Giedrė Armalytė, DELFI.lt2017.03.09 15:29

Kauno klinikose naktį užgeso penkiamečio iš Vilkaviškio rajono gyvybė. Prieš metus vaikas į Kauno klinikas buvo atvežtas itin kritinės būklės, ant jo kūnelio buvo daugybė kraujosruvų.

Tąkart sakyta, kad medikų išgelbėtas baisius sužalojimus patyręs keturmetis visam gyvenimui liko neįgalus. Nors gydytojai buvo šimtu procentu įsitikinę, kad vaikas sumuštas, teisėsauga patikėjo mamos ir patėvio versija, kad vaikas nukrito nuo laiptų.

Ketvirtadienį popiet Kauno klinikų atstovai patvirtino, kad vaikas naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį mirė. Klinikų atstovai prašo gerbti artimųjų privatumą ir negalėjo suteikti daugiau informacijos.

Prieš metus ši keturmečio iš Vilkaviškio rajono nuotrauka apskriejo žiniasklaidą. Ši istorija priminė ir tragediją Kėdainių rajone, kur patėvis įtariamas keturmečio užmušimu. Skirtumas tik tas, kad pirmu atveju vaiko gyvybę pavyko išgelbėti.

Ją pamačius medikams nekilo abejonių „Jis buvo gal kiek mažiau sudaužytas ir sumuštas nei vaikas iš Kėdainių. Nors tėvai visą laiką teigė, kad jis nukrito nuo laiptų. Šio vaiko sužalojimai labai panašūs į amžiną atilsį iš Kėdainių, kiek pamenu, ypatingai odoje, viso kūno mušimai. Antra, jei gerai pamenu, vaikas į Vilkaviškio ligoninę atvežtas, kada jau pradėjo trikti sąmonė. Sumušimai buvo pakankamai panašūs, tik antram vargšeliui nepasisekė“, – prieš kiek daugiau nei mėnesį DELFI sakė Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas profesorius Rimantas Kėvalas.

Kaip trečiadienį skelbė naujienų portalas tv3.lt, po patirtų traumų berniukas tapo neįgalus. Jis dažnai gulėdavo ligoninėje dėl potrauminių komplikacijų.

„Neoficialiais duomenimis, prieš savaitę į Kauno klinikas atvežtas vaikas esą užspringo. Ir tai galėjo sukelti klinikinę mirtį. Praeitą savaitę Kauno apygardos prokurorai tyrimą atnaujino“, – rašo tv3.lt.

Matai smurtą – netylėk, skambink 112 – galbūt Tu išgelbėsi vaiko gyvybę! Kiekvienas iš mūsų yra atsakingas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.