Lietuvoje

2017.03.09 16:42

I. Strazdauskaitės paiešką vykdantys pareigūnai atskleidė naujų faktų apie tyrimą

LRT.lt, DELFI.lt 2017.03.09 16:42

Lietuvos policija ketvirtadienį surengė spaudos konferenciją dėl dingusios plungiškės Ievos Strazdauskaitės. Paiešką vykdantys pareigūnai paskelbė tam tikrų naujų faktų apie tyrimą – automobilis, kuriuo važiavo mergina, buvo apgadintas, o Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) vadovas Rolandas Kiškis užsiminė, kad I. Strazdauskaitė su savimi turėjo „tam tikrų daiktų“.

Anot R. Kiškio, tai nebuvo draudžiami „daiktai“, jie turėjo pasiekti Vilnių. Tiesa, pasak jo, neaišku, ar būtent tie minimi „daiktai“ sudomino nusikaltėlius, tad taip pat neaišku, ar nusikaltimas buvo suplanuotas.

Spaudos konferencijos metu taip pat buvo paaiškinta, kodėl taip greitai buvo kreiptasi į policiją – paskutinis su I. Strazdauskaite kalbėjo jos vaikinas, pokalbio metu dingo mobilusis ryšys, o vėliau telefonas jau buvo išjungtas. Tai ir sukėlė įtarimą, kad nutiko kažkas negero.

„Sekmadienį apie 18:40 val. nutrūko ryšys su mergina. Paskutinis su ja kalbėjo jos vaikinas. (...) Pirmiausia dėmesys buvo nukreiptas į tą vietą, kur buvo rastas automobilis. Paieška vyksta labai intensyviai, apžiūrėti didžiuliai plotai. (...) Šiuo metu dirba šimtai pareigūnų“, – teigė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Anot pareigūnų, vis dar tikima, kad mergina yra gyva, o bandant ją surasti, vyksta ir tarptautinis bendradarbiavimas.

Taip pat spaudos konferencijos metu patvirtinta, kad automobilis, kuriuo keliavo I. Strazdauskaitė, buvo apgadintas. Tiesa, galinį automobilio stiklą išdaužė patys pareigūnai, nes tik taip galėjo patikrinti, ar merginos nėra autombilio bagažinėje.

Lietuvos policija teigia, kad bet kokia informacija gali padėti tyrimui.

Pareigūnus itin domina vaizdo registratoriais užfiksuota vaizdo medžiaga nuo praėjusio sekmadienio 16-os valandos iki pirmadienio, kovo 6 dienos, 7 valandos ryto kelio atkarpose Kaunas–Elektrėnai, Elektrėnai–Kaišiadorys, Kaišiadorys–Jonava, Jonava–Kėdainiai.  Jei turite pareigūnams galinčios padėti informacijos, ją reikėtų pranešti bendruoju pagalbos numeriu 112.

I. Strazdauskaitė. Kauno aps. VPK nuotr.

I. Strazdauskaitė dingo praėjusį sekmadienį, kovo 5 dieną.

Apie 21.00 val. policija gavo pranešimą, kad tamsiai rudos spalvos automobiliu „Audi A7“ apie 16.30 val. iš Plungės į Vilnių išvažiavo Ieva Strazdauskaitė (gimusi 1991 m.). Pranešta, kad mergina dingo pravažiavusi Kauną: kaip nurodė jos draugas, dingo – dingo ryšys, vėliau telefonas buvo išjungtas.

Apie 01.30 val., I. Strazdauskaitės automobilis surastas Jonavos rajone, netoli Žeimių miestelio esančiame miške. Policija informavo, kad bylą tiria kaip asmens pagrobimą (pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 146 str. 2 d. – dėl neteisėto laisvės atėmimo), nei automobilyje, nei netoliese merginos nebuvo. Imta analizuoti važiavimo kryptis, ieškoma merginos daiktų.

Dieną šukuotos Vilnius–Kaunas magistralės pakelės. Rasta I. Strazdauskaitės asmeninių daiktų. Susibūrė ir savanorių grupės, kurios stengiasi padėti policijai surasti merginą ir sugrąžinti ją artimiesiems.

Antradienį vadovavimą tyrimui perėmė Lietuvos kriminalinės policijos biuras ir Generalinė prokuratūra. Dingusios merginos tėvai išplatino pranešimą, kad žmonės, kurie turi svarbios informacijos, sulauks atlygio - 10 tūkstančių eurų.

I. Strazdauskaitės draugo tėvas subūrė apie pusšimtį „Plungės lagūna“ darbuotojų, kurie Jonavos rajone dar kartą šukavo atkarpą tarp Žeimių ir Liepių Jonavos rajone. Iš Pasienio aviacijos rinktinės pakilo sraigtasparnis (skelbta, kad anksčiau to padaryti neleido oro sąlygos).

Tą pačią dieną liudininkai nufotografavo I. Strazdauskaitės automobilį „Audi“. Jis autovežiu buvo gabenamas iš Kauno į Vilnių. Liudininkai teigė, kad automobilis apgadintas, panašu, kad po avarijos.

Trečiadienis, kovo 8 d., savanoriai iš Jonavos susibūrė dar kartą išnaršyti vietovę, kur buvo aptiktas I. Strazdauskaitės vairuotas automobilis „Audi A7“. Kėdainių rajone paiešką vykdė gausios policijos pajėgos su kinologų sekliais.

Visą spaudos konferenciją žiūrėkite įraše.