Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.08 20:45

Po tragedijos – mokyklos direktoriaus reakcija: bandėme jaunuoliui padėti

Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktorius Romualdas Kondrotas sako, kad mokykla bandė padėti iš gyvenimo pasitraukusiam jaunuoliui. Jis taip apgailestauja: esą DELFI interviu davusi mokinė nesiekė problemų išspręsti mokykloje, o kreipėsi į žiniasklaidą.

Trečiadienį DELFI publikuotame interviu apie situaciją prestižine laikomoje menų mokykloje, moksleivė papasakojo apie mokykloje tvyrančią psichologinę įtampą, mokytojų patyčias, taip pat psichologinės pagalbos nebuvimą.

R. Kondroto DELFI prašė pakomentuoti moksleivės iškeltas problemas, taip pat atsakyti, kokių priemonių mokykloje imtasi po moksleivio savižudybės.

„Po įvykusios mokinio savižudybės (vis dar vyksta tyrimas, tad aiški mirties priežastis nėra mums žinoma), į mokyklą buvo pakviesti 5 psichologai, kurie 3 dienas dirbo tiek su mokinių, tiek su mokytojų grupėmis. Po grupinių užsiėmimų, kiekvienas interesantas galėjo pasinaudoti galimybe bendrauti su specialistais individualiai.

Tenka tik apgailestauti, kad teikta pagalba galimai nepasiekė mokinės, kuri su Jumis bendravo, ir kad nebuvo ieškoma problemos sprendimo būdų mokykloje.

Mokykloje dirba per 300 pedagogų, kurie su mokiniais turi tiesioginį santykį per individualias pamokas. Todėl teoriškai lyg ir geros galimybės būti išgirstam ir išklausytam. Jei prisimintume dar 2016 m. pavasarį, kai pasitraukęs iš gyvenimo mokinys dar būdamas 12 – oje klasėje ėmė praleidinėti pamokas, specialybės mokytojas ir soc. pedagogas vyko į namus, aiškinosi šeimos aplinkybes, įtikino mokinį grįžti į mokyklą, ją pabaigti ir, matydami sunkią finansinę padėtį, padėjo jau 13 –oje klasėje įsidarbinti Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Ši tragedija iškėlė senus net ne mūsų konkrečios mokyklos, o visuomenės sopulius ir ligas. Ir užuot teisę ir ieškoję kaltų, kiekvienas atsakykime sau, ką mes galime padaryti, kad patyčių, neigiamos konkurencijos, streso, socialinės atskirties mūsų mokinių gyvenime mažėtų.

Man, kaip direktoriui, labai skauda ir dėl šios konkrečios situacijos ir dėl to, ar mes tikrai visa bendruomenė pajėgsime šia situacija ne manipuliuoti, o pagaliau pradėsime pamažu patys keisdamiesi, keisti ir kurti sveiką ir emociškai saugią aplinką mūsų vaikams“, – rašoma R. Kondroto atsakyme.

BNS nuotr.

Nuo 1994 m. įstaigai vadovaujantis R. Kondrotas jau anksčiau yra sulaukęs kritikos ir raginimų trauktis. Prieš penkerius metus dalis Menų mokyklos bendruomenės ir žinomų menininkų sukilo prieš mokyklos vadovus, juos kaltino piktnaudžiavimu valdžia bei žudant šalies kultūrinį gyvenimą. R. Kondrotas tuomet priekaištus atmetė, tuometis švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius jam skyrė papeikimą.

Menų mokykloje būta ir pedofilijos skandalo: 2013 m. buvęs kūno kultūros mokytojas Erikas Petelis nuteistas 6 metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad seksualiai prievartavo ir tvirkino mažametį mokyklos moksleivį. Nusikaltimas įvykdytas mokytojų kabinete.

Pagalbos telefonai:

Psichologinės pagalbos tarnyba Telefono numeris Darbo laikas
Jaunimo linija
Budi savanoriai konsultantai
8 800 28888 I-VII
visą parą
Vaikų linija
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
116 111 I-VII
11:00 - 21:00
Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba)
Budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui.
8 800 77277 I-V
16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
8 800 66366 I-VII
10:00 - 21:00
Vilties linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai
116 123 I-VII
visą parą

Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.

Emocinė parama internetu

„Vaikų linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt Atsako per dvi dienas
„Jaunimo linija“ Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetas Atsako per dvi dienas
„Vilties linija“ Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com Atsako per tris darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“ Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt Atsako per tris dienas

Krizių įveikimo centre (Giedraičių 60 A, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00

Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt

Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt
Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi