Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.08 14:17

Rastas plungiškės I. Strazdauskaitės telefonas – be menkiausio įbrėžimo

Nuo sekmadienio intensyviai ieškomos plungiškės Ievos Strazdauskaitės mobilusis „iPhone“ – be menkiausio įbrėžimo – jau yra policijos rankose. Bet rado jį ne pareigūnai, o paprastas gyventojas. 

Stasys nuo sekmadienio vakaro karštligiškai ieškomos „Audi A7“ vairuotojos mobilųjį telefoną aptiko visiškai atsitiktinai.

„Važiavau iš Elektrėnų į Kaišiadoris, kur yra mano darbų objektas. Pamačiau kelkraštyje gulintį telefoną. Iš pradžių tiesiog pravažiavau. Bet maždaug po šimto metrų persigalvojau – nutariau grįžti, ėmiau stabdyti“, – trečiadienį 15min pasakojo Stasys.

Važiuodamas atbulomis link mobiliojo, jis svarstė, kad tikriausiai aparatas bus suniokotas, galbūt netgi pervažiuotas. Vyras labai nustebo, kai paėmęs mobilųjį į rankas pamatė, kad jis ne tik nesudaužytas, bet yra apskritai nepriekaištingos būklės. Tai vyko dar pirmadienį prieš vidurdienį, apie 11.30 val.

„Telefonas buvo kaip naujas. Nė menkiausio įbrėžimo. Supratau, kad jis nei krito, pavyzdžiui, nuo automobilio stogo, nei juolab buvo išmestas pro langą. Aš telefonų daug esu radęs. Tie, kurie būna kritę, akivaizdžiai apibraižyti ar net nuskeltais kampais. O šis buvo idealios būklės, tik šlapias“, – pasakojo Stasys.

Prabangus mobilusis telefonas „Apple iPhone 7 plus“ gulėjo greitkelyje Vilnius–Kaunas, iškart už viaduko ties Mijaugonių gyvenviete, vedančiame link geležinkelio. Aparatas buvo važiuojamojoje dalyje, ant asfalto, bet už ištisinės linijos, t.y. techninio sustojimo zonoje.

Apie Ievą Stasys tuo metu nepagalvojo. Mąstė, kokios iš savo radinio turės turtinės naudos.

Tiesa, pirmiausia mobilųjį reikėjo išdžiovinti.

„Statybvietėje padėjau jį ant ekskavatoriaus kaušo, ir netrukus jis šiek tiek apdžiūvo. Po to įjungiau – veikia! Meniu buvo angliškas, SIM kortelė buvo, atsirado „Telia“ ryšio užrašas. Parodė, kad akumuliatorius įkrautas net 73 proc. Bet iškart paprašė kodo. Dar ir piršto atspaudu jį galima buvo atrakinti. Bet aš iškart jį išjungiau“, – pasakojo Stasys.

Apie Ievos dingimą vyras buvo girdėjęs, tačiau rasto telefono su plungiškės paieškomis vis dar nesiejo.

„Man iškart pasakė – tu viso mėnesio algą per vieną dieną užsidirbai. Vėliau pasidomėjęs sužinojau, kad naujas toks telefonas kainuoja nuo 800 iki 930 eurų. Kai paskambinau į vieną firmą, kuri superka mobiliuosius, man už jį iškart pasiūlė 500 eurų“, – atviravo 15min pašnekovas.

Vis dėlto Stasys negalėjo atsiriboti nuo ažiotažo, nuo sekmadienio kilusio dėl „Audi A7“ vairuotojos dingimo ir paieškų.

Paskaitęs straipsnių ir pažiūrėjęs žinių jis ėmė mąstyti ir apie tai, kad greitkelyje už Mijaugonių matė labai daug policijos ekipažų. Tada Stasiui toptelėjo: „Telefonas gali būti tos merginos!“

Tad praturtėjimo planus žaibiškai pakeitė noras padėti tyrimui ir pasielgi pilietiškai. Jau tą patį pirmadienį po pietų, apie 14 val., vyras paskambino policijos pranešime nurodomu telefonu.

„Dėl šventos ramybės nutariau kuo greičiau atiduoti tą telefoną. Norėjau pasielgti sąžiningai. Džiaugiuosi, kad mano versija pasitvirtino“, – kalbėjo Stasys.

Pas telefono radėją atvyko kriminalistas iš Kauno apskrities policijos. Pareigūnas paėmė aparatą su pirštinėmis. Stasys buvo apklaustas.

Pareigūnai vėliau prasitarė, kad telefonas tikrai Ievos. Jie jau anksčiau buvo radę firminį tuščią „Apple iPhone“ dėkliuką. Netoli tos vietos, kur Stasys rado mobilųjį, policija buvo radusi išmestą I. Strazdauskaitės rankinę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10