captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvos kariuomenės lėktuvu iš Latvijos atgabenta donoro širdis

Kovo 7 dienos pavakare Lietuvos kariuomenė gavo Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos prašymą skirti orlaivį pargabenti transplantologų komandą su donoriniu organu iš Rygos į Vilniaus oro uostą.
KAM nuotr.
KAM nuotr.

Skrydį iš Šiaulių į Rygą ir iš Rygos į Vilnių atliko Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų transporto lėktuvu C-27J  „Spartan“. Vilniaus tarptautiniame oro uoste kariuomenės lėktuvas nusileido šiandien 7 val. ryte. Transportuojamas organas sėkmingai išgabentas į Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikas.

Organų transplantacijos operacija tampa sudėtingesnė, kai donorystės procesas peržengia valstybės ribas, o širdies gabenimas – itin ypatinga misija, nes laiko turima labai mažai. Todėl labai svarbu tinkamai koordinuoti ir organizuoti darbą, kad kelios tarptautinės komandos – chirurgų brigados, pilotai, oro uostų tarnybos, vairuotojai – dirbtų išvien ir lanksčiai.

Šiais metais tai jau antrasis Karinių oro pajėgų orlaivių skrydis pergabenat donorų organus. Naktį iš vasario 28 d. į kovo 1 d. Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 Nacionalinio transplantacijos biuro prašymu pargabeno donoro organus (kepenis) taip pat iš Rygos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...