Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.10 21:59

Priemonės, padėsiančios vyresnio amžiaus moterims gerai jaustis

Kad ir kiek besistengtume šį procesą suvaldyti, žmogaus kūnas sensta. Tai lemia įvairius savijautos ir išvaizdos pokyčius. LSMU profesorius Alvydas Unikauskas įvardija priemones, kurios vyresnėms moterims padės geriau atrodyti ir jaustis.

40-ies metų sulaukusios moterys turi daugybę įsipareigojimų, kuriuos tampa vis sunkiau suderinti. Dėl šios priežasties jos dažnai griebiasi receptinių raminamųjų vaistų. Natūralesnis būdas nusiraminti – melisos ekstrakto vartojimas. Melisos ir raminamųjų vaistų poveikis toks pat, tačiau melisą dėl jos natūralios sudėties galima vartoti dažniau ir ji nesukelia priklausomybės.

Bėgant laikui moters organizme kinta hormonų apykaita. Šis pokytis turi įtakos didesniam dujų kaupimuisi žarnyne. Išsibalansavę hormonai nebeatlieka savo funkcijos, todėl lėtėja žarnyno darbas ir didėja dujų kaupimasis. Šiam nepatogumui palengvinti siūloma valgyti ananasą, kuriame yra daug fermento bromelaino, skaidančio baltymus ir šalinančio susikaupusias dujas.

Nemažai vyresnio amžiaus moterų pradeda svarstyti apie įvairias intervencines veido odos procedūras. Tačiau geriausia alternatyva botoksui – kremas su siloksanu ir peptidais. Siloksanas veikia greitai, bet jo poveikis juntamas tik kelias valandas. Todėl kartu siūloma naudoti peptidus, kurie giliai įsiskverbia į odą ir padeda gamintis kolagenui.

Daugelis vyresnių nei 40 metų moterų skundžiasi, kad joms vis mažiau norisi lytinių santykių ir tik nedaugelis pripažįsta, kad pagrindinė to priežastis – skausmas santykių metu. Hormoniniai pokyčiai organizme lemia didesnį lytinių organų sausumą. Neigiamos psichologinės įtakos turi ir suvokimas, kad sensti, – sumažėja potraukis sau ir moteris nebesijaučia seksuali. Šiai problemai spręsti siūloma pasitelkti silikoninį lubrikantą.

Išsamiau apie šiuos patarimus – laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi