Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.06 17:46

Dingusios merginos paieška: rasta išmestų daiktų, prašo atsiliepti liudininkus

Gausios policijos pareigūnų pajėgos mestos į 25-erių Ievos Strazdauskaitės, vykusios iš Plungės į Vilnių ir pakeliui dingusios, paieškas. Merginos automobilis rastas miške Jonavos rajone. 

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas patikslino, kad paieškas vykdo virš šimto pareigūnų.

„Buvo apieškota teritorija nuo Žiežmarių iki Elektrėnų (toje teritorijoje paskutinį kartą fiksuotas dingusios merginos mobiliojo signalas. – Red.). Buvo renkami įkalčiai, asmeniniai daiktai, kurie nusikaltėlių galėjo būti išmesti. Paieška davė rezultatų. Rasti tam tikri daiktai, kurie duoda pagrindą manyti, kad einame teisinga linkme“, – pirmadienį popiet sakė D. Žukauskas.

Jis ragino žmones, kurie sekmadienį vakare, apie 19 val. vyko į Vilnių ir galimai matė incidentą, įvykusį su rudos spalvos „Audi A7“, kreiptis į policiją.

„Jeigu stovėjo kelkraštyje, atkreipė dėmesį, gal šalia kitus automobilius, tegu informuoja“, – sakė D. Žukauskas.

Pareigūnas patvirtino, kad mergina pakeleivių neėmė, nuo Plungės ji važiavo viena. Viršininkas pridūrė, kad į Žeimius, netoli kurių buvo rastas automobilis, jis galėjo būti nuvarytas jau po galimai įvykusio incidento.

Dėl to įkalčių intensyviai ieškota tarp Žiežmarių ir Elektrėnų, kur paskutinį kartą užfiksuotas įjungtas merginos mobilusis telefonas. Pernai metais pagamintą automobilį miške padėjo rasti automobilyje veikiantis GPS ryšys.

„Automobilį prižiūrinti bendrovė, turinti jo koordinates, nustatė tikslią jo buvimo vietą“, – aiškino viršininkas.

Dingusios merginos tėvas Plungėje turi automobilių nuomos įmonę. Nepatvirtintais duomenimis, automobilis galimai priklausė šiai įmonei. Pareigūnai atmeta savižudybės versiją. Labiausiai tikėtina, kad mergina buvo pagrobta.

„Mes manome, kad mergina tapo nusikaltimo auka“, – tikino D. Žukauskas.

Pranešimą apie dingusią merginą pareigūnai gavo sekmadienio vakarą, kai iš Plungės į Vilnių išvažiavusi I. Strazdauskaitė taip ir neatvyko į sostinę. Merginos pasigedo Vilniuje gyvenantis jos vaikinas. Pirmiausia merginos ėmė ieškoti Plungės pareigūnai.

Apie 21 valandą, įmonei sužinojus automobilio buvimo vietą, buvo kreiptasi ir į Kauno pareigūnus.

I. Strazdauskaitė iš Plungės išvyko sekmadienį apie 16 valandą 30 minučių tamsiai rudos spalvos automobiliu „Audi A7“. Prie dingusios merginos paieškų prisidėjęs ir policijos generalinis komisaras Linas Pernavas atskleidė, kaip jos vyksta.

„Atliekami visi veiksmai ir mestos visos pajėgos – Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Kriminalinės policijos biuro, informuoti visi Lietuvoje dirbantys patruliai“, – portalui lrytas.lt paaiškino L. Pernavas.

Komisaras apgailestavo, kad dėl prastų orų į paieškas negali būti pasitelktas sraigtasparnis. L. Pernavas pripažino, kad merginos ieško daug policijos pareigūnų.

„Kalbame ne apie vieną, du ir ne apie dešimt. Tiesiogiai dirbančių pareigūnų gali būti kelios dešimtys“, – kalbėjo jis.

Aplinkybės mįslingos

Šiuo metu Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto laisvės atėmimo (pagrobimo), nors ekspertams apžiūrėjus įvykio vietą, pirminiais duomenimis, grumtynių ar kraujo pėdsakų nebuvo pastebėta.

„Yra įvairių versijų ir jos visos tikrinamos. Neatmetame nė vienos, bet komentuoti kol kas dar būtų per anksti. Nesikoncentruojame vien į šią versiją, nes gyvenime visko būna, tikriname visus įmanomus variantus“, – kalbėjo komisaras.

Pasak jo, merginos dingimo aplinkybės yra mįslingos. „Mums tas įvykis yra ypač svarbus. Žinoma, ir kiti įvykiai. Dėl pačių aplinkybių, kurias ir jūs matote, jos gana mįslingos, mums svarbi užduotis kaip įmanoma greičiau išsiaiškinti, kas čia atsitiko“, – kalbėjo L.Pernavas.

Šiuo metu merginos ieškoma teritorijoje nuo Bačkonių link Elektrėnų, o jos automobilis buvo rastas Jonavos r., netoli Žeimių miestelio esančiame miške.

Merginos draugė Inga pirmadienį tikino, kad Ieva niekada neimdavo pakeleivių. Taip pat ji griežtai paneigė versiją, kad dingusi draugė galėjo siekti nusižudyti. Policijos generalinis komisaras ragino ką nors žinančius apie dingusią merginą kuo skubiau pranešti pareigūnams.

„Mums labai svarbu, kad visi įsitrauktų į darbą, gal galės padėti“, – sakė L.Pernavas.

Jaunos moters požymiai: 170 cm ūgio, liekno kūno sudėjimo, vilkėjo pilkos spalvos sportinį kostiumą, trumpą juodą striukę. Asmenis, mačiusius merginą, žinančius galimą jos buvimo vietą ar turinčius tyrimui reikšmingos informacijos, prašome nedelsiant pranešti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams telefonu (8 37) 30 34 50 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Tyrimą kontroliuoja ir organizuoja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi