Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.06 14:56

Dėl neapykantos kurstymo „Facebooke“ – nuosprendis V. Lekstučiui

Buvęs viešosios įstaigos „Būkim vieningi“ vadovas Vaidas Lekstutis pripažintas kaltu – už neapykantą kurstančius pasisakymus socialiniame tinkle jam skirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė. Nuosprendį V. Lekstutis žada skųsti.

Prokuroras prašė dvejų, tačiau Klaipėdos apylinkės teismas, subendrinęs bausmę, V. Lekstučiui skyrė vienerių metų laisvės apribojimą ir įpareigojo per šį laikotarpį be teismo žinios nekeisti gyvenamosios vietos. Taip pat skyrė neatlygintinai per pusę metų išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose bei nevalstybinėse organizacijose.

„Esmė yra ta, kad tai yra kaltinamasis nuosprendis. Tai, manau, yra žinutė, siunčiama visiems Lietuvos žmonėms, kurie Lietuvoje pasiryš kurstyti neapykantą prieš Lietuvos Respublikos piliečius“, – po nuosprendžio paskelbimo kalbėjo prokuroras Saulius Galminas.

Kaltu buvęs viešosios įstaigos „Būkim vieningi“ vadovas V. Lekstutis pripažintas dėl trijų veikų – neapykantos kitos seksualinės orientacijos žmonėms kurstymo, taip pat įžeidžiančių komentarų socialiniame tinkle „Facebook“, skatinančių neapykantą žydams. Be to, jis viešai pritarė Sovietų Sąjungos agresijai prieš Lietuvą ir pateisino Rusijos okupaciją bei žmonių trėmimą į Sibirą. 

Kaltės V. Lekstutis nepripažįsta ir aiškina, kad jo teiginiai iškraipyti, o žodžiai ištraukti iš konteksto.

„Pateiksim faktus, kas buvo suklastota byloje, pateiksim duomenis, kad visa Lietuva pamatytų, kaip yra vykdomas teisingumas“, – o nuosprendžio komentavo nuteistasis.

V. Lekstutis neatmeta galimybės nuosprendį skųsti. O netrukus teismas pradės nagrinėti antrą tokią bylą, kurioje trys asmenys kaltinami antivalstybine veikla. Kaunietis Giedrius Grabauskas, šiaulietis Žilvinas Razminas ir Šilutės rajone gyvenantis Olegas Titorenko kaltinami kūrę antikonstitucines grupes bei viešai raginę smurtu pažeisti Lietuvos suverenitetą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi