Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.06 16:47

V. Gapšio advokatas girtas sukėlė avariją, tačiau išsisuko nuo baudžiamosios atsakomybės

Pirmadienį teisme advokatas Saulius Juzukonis nė nepasirodė išklausyti nuosprendžio dėl vasario 16-ąją įvykusios avarijos, kurią advokatas sukėlė būdamas girtas. Nuo teistumo jam pavyko išsisukti.

Kaip anksčiau pranešė BNS, avarija įvyko vasario 16-ąją, Vilniaus senamiestyje, kur S. Juzukonio vairuojamas automobilis atsitrenkė į stovinčią mašiną Rūdninkų gatvėje.

Įvykio vietoje advokatui buvo nustatytas vidutinis 2,01 prom. girtumas, o kraujo patikrinimo rezultatai liudijo apie dar didesnį 2,32 prom. girtumą.

S. Juzukonis pripažino savo kaltę, neneigė aplinkybių, neginčijo kaltės, sutiko atlikti kraujo tyrimą. Tai lėmė, jog byla buvo išnagrinėta pagreitinto proceso tvarka.

Pirmadienį Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Ovidijus Ramanauskas paskelbė nuosprendį S. Juzukoniui.

„Teismas priėmė sprendimą Saulių Juzukonį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, perduodant jį laiduotojo atsakomybei be užstato, nustatant vienerių metų laidavimo terminą. Baudžiamąją bylą nutraukti“, – paskelbė teisėjas.

Teismo sprendimu bus konfiskuotas S. Juzukonio automobilis „Lexus RX 350“, advokatas taip pat turi įmokėti 753 eurus į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Su vairuotojo pažymėjimu advokatui teks atsisveikinti dvejiems metams, tačiau nutraukus bylą jam pavyko išvengti teistumo.

Galėjo netekti licencijos

Remiantis Advokatūros įstatymo 8 straipsniu, advokato praktika gali verstis tik nepriekaištingos reputacijos asmenys. Teistas arba neišnykusį teistumą turintis asmuo tokiu nėra laikomas.

Jei teismas būtų priėmęs apkaltinamąjį nuosprendį, S. Juzukonis galėjo būti išbrauktas iš Lietuvoje praktikuojančių advokatų sąrašo, kadangi jis neatitiktų sąlygų, suteikiančių teisę verstis advokato praktika.

Tačiau lemiama žodį dėl S. Juzukonio būtų tarusi Advokatų taryba.

Kaip BNS sakė tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė, nė nebuvo svarstoma laikinai nušalinti S. Juzukonio nuo pareigų, nes jam pareikšti įtarimai dėl vairavimo neblaiviam nebuvo susiję su profesine veikla.

15min primena, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. girtiems prie vairo sučiuptiems ir daugiau nei 1,5 prom. įpūtusiems vairuotojams numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Tiesa, jau egzistuoja atvejų, kai įkaušusiems vairuotojams nuo teistumo pavyko išsisukti. Pavyzdžiui, Naujųjų metų naktį Kaune nuo kelio nulėkęs ir 1,86 prom. įpūtęs vairuotojas teisme atgailaivo ir buvo atleistas pagal laidavimą.

Dvigubi standartai?

Praėjusiais metais panašiai pareigūnams įkliuvo ir Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Valerijus Paškevičius. Jis sukėlė avariją ir įpūtė 1,86 prom.

Be teismo paskirtos baudos ir vairuotojo pažymėjimo atėmimo, V. Paškevičius praėjusių metų spalio 31 dieną prezidentės dekretu buvo atleistas iš pareigų.

Per 15 metų trunkančią advokato praktiką S. Juzukonis dalyvavo ne vienoje rezonansinėje byloje, tarp jų – ir Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje, kurioje atstovavo Vytautą Gapšį. S. Juzukonis V. Gapšį taip pat lydėjo ir į STT apklausą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi