Lietuvoje

2017.03.06 13:17

Perspėja studijuojančius užsienyje dėl PSD

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.03.06 13:17

Jaunuoliai, planuojantys studijuoti kitose Europos Sąjungos valstybėse, raginami susitvarkyti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) dokumentus. Tačiau deklaruoti išvykimo iš Lietuvos jiems nereikia.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) primena, kad studijuoti į užsienį išvykstantys jaunuoliai, kurie nori būti apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis, turi kreiptis į teritorinę ligonių kasą. Būtina pateikti asmens dokumentą bei universiteto išduotą akademinę pažymą. Tada jiems bus išduota Europos Sveikatos draudimo kortelė.

Specialistai primena, kad žmonės, studijuojantys Bendrijos šalių, taip pat Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino bei Šveicarijos aukštosiose mokyklose, draudžiami valstybės lėšomis, tačiau privalo tai liudijančiais dokumentais pasirūpinti patys.

To nepadarę, jie lieka nedrausti, todėl ligos atveju, už gydymą teks susimokėti patiems. Be to, nereikia pamiršti, kad studentai draudžiami vieneriems metams, todėl pasirūpinti draudimo dokumentais reikia kasmet.

Populiariausi

Rokas Masiulis

Lietuvoje

2020.07.03 11:58

Masiulis buvo numatęs LAKD vadovo atleidimą: aš jau nesu ministras, tai Andrejevą greičiausiai irgi pašalins Landsbergis: atleidimas – žingsnis atgal; atnaujinta 12.57

8