Lietuvoje

2017.03.05 17:33

Sostinėje baigėsi 414-oji Kaziuko mugė

LRT.lt2017.03.05 17:33

Sekmadienį Vilniuje baigėsi tradicinė Kaziuko mugė. Anot organizatorių, šiemet mugė, kuri rengiama jau 414-ąjį kartą, alsuoja kitokia dvasia.

Pagrindines Vilniaus senamiesčio gatves mugės lankytojai užplūdo jau nuo devintos valandos ryto. Kaip teigia vienas iš mugės organizatorių Vytenis Urba, šiemet mugė alsuoja kitokia dvasia: „Kiekvienais metais mes džiaugiamės vis didėjančiu prekybininkų skaičiumi, geresne infrastruktūra ir platesniu autentiškų prekių asortimentu. Tačiau šiemet norėčiau akcentuoti visai kitą dalyką – tvyrančią atmosferą ir šypsenas žmonių veiduose. Siekėme, kad kiekvienas mugės dalyvis taptų aktyviu šventės herojumi“.

Šiemet mugė tapo ne tik prekybos aikšte, bet ir įvairių organizacijų centru. Vilniaus Arkivyskupijos kurijos iniciatyva šiemet Kaziuko mugė pirmąkart turėjo Dangišką globėją – Šv. Kazimierą. Šventaragio ir Pilies gatvių sankirtoje įsikūrusios Dizaino alėjos prekeivai kvietė paremti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus.

BNS nuotr.

Paskutinę mugės dieną vainikavo uždarymo ceremonija, kurioje apdovanoti labiausiai nusipelnę mugės prekeiviai. Miestiečius ir miesto svečius sveikino Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius, mugės „gaspadoriumi“ pramintas Vytenis Urba,  Vilniaus etninės kultūros centro direktorė Milda Ričkutė, Žemės Ukio ministerijos atstovai ir kiti garbūs svečiai.

„Tie, kurie pirkot ir prekiavot, esate tikri Vilniaus istorijos kūrėjai“, – ant scenos sakė etnologas, prof. Libertas Klimka.

Kaziuko mugės pasiekimai

Kaziuko mugės simboliu tapusi „pusantroko“ moneta susilaukė pasisekimo. Lietuvos Banko atstovų teigimu, visi 9 tūkstančiai monetų buvo išparduotos paskutinės mugės dienos popietę.

Šeštadienį buvo užfiksuotas didžiausias Klumpių poros rekordas. Drožėjas Virgilijus Vaičiūnas į rekordų knygą pateko išdrožęs 2,29 cm. ilgio ir 42 cm. aukščio klumpių porą.

Mugėje prekiavo daugiau nei 1600 prekeivių, o bendras mugės ilgis siekė 17 kilometrų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.