Lietuvoje

2017.03.05 16:13

Orai: prisiminsime žiemą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.03.05 16:13

Sekmadienį dar džiaugsimės pavasariška šiluma, tačiau kitos savaitės pradžioje orai subjurs – šiluma pasitrauks, daug kur sulauksime kritulių – sugrįš šlapdriba ir sniegas, LRT RADIJUI sako sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Sekmadienį daugelyje vietovių sulauksime nedidelio lietaus, vakariniuose ir šiauriniuose regionuose įdienojus lietus pradės intensyvėti, o vakare šiaurinėje dalyje gali pasirodyti ir šlapdriba. Vėjas bus apysmarkis, pūs daugiausia iš šiaurės rytų, rytų, pietiniuose šalies regionuose jis suksis iš pietinės pusės. Temperatūra svyruos tarp 4–9 laipsnių šilumos, šalies pietuose turėtų sušilti iki 10–13 laipsnių.

Kitos savaitės pradžioje siugrįš labiau žiemiški orai. Pirmadienio naktį sulauksime mišrių kritulių – centriniuose ir pietiniuose rajonuose daugiausia lynos, o šiauriniuose regionuose vyraus šlapdriba, besikaitaliojanti su sniegu. Temperatūra naktį daug kur svyruos apie 0 laipsnių, vietomis galimas plikledis. Šiaurės rytų, rytų vėjas turėtų stiprėti, naktį jis sieks 8–13 m/s, o dieną vietomis įsismarkuos iki 15–17 m/s. Krituliai numatomi gausūs – šalies pietuose daugiausia lankysis lietus, o kituose regionuose krituliai bus mišrūs – sulauksime lietaus, šlapdribos ir sniego. Dieną temperatūra šiaurinėje šalies dalyje laikysis apie 0 arba bus silpnai neigiama, o pietuose oras sušils iki 4–6 laipsnių šilumos.

Antradienio naktį taip pat sulauksime gana gausių ir intensyvių kritulių. Temperatūra naktį ims kristi ir ankstaus ryto valandomis svyruos tarp 1–6 laipsnių šalčio. Naktį vėjas išliks stiprokas, bet ryte ims silpnėti. Dieną nedidelių kritulių pasirodys jau tik vietomis, temperatūra pakils iki 1–5 laipsnių šilumos.

Antroje kitos savaitės pusėje krituliai iš Lietuvos dar nesitrauks. Pasak sinoptikės, jų nuturėtų būti daug, tačiau jie gali būti intensyvūs. Ketvirtadienio dienos metu krituliai apsilankys daugelyje rajonų, o iki tol su jais susidursime tik vietomis. Naktimis temperatūra svyruos apie 0 laipsnių, o dienomis oras šils iki 2–7 laipsnių. Vėjas bus ramesnis, tad, anot sinoptikės, orai mums atrodys šiltesni.