Lietuvoje

2017.03.04 13:28

Į Lietuvą nelegaliai patekti bandė moterimis persirengę kubiečiai

BNS2017.03.04 13:28

Pasieniečiai Šalčininkų rajone sulaikė tris į Baltarusijos į Lietuvą geležinkelio bėgiais atėjusius kubiečius. Kaip šeštadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), du iš trijų vyrų sieną nelegaliai kirto persirengę moterimis.

Varėnos rinktinės Tribonių užkardos pasieniečiai šį sulaikymą atliko intensyviai keisdamiesi informacija su kolegomis Baltarusijos pareigūnais. Šie padėjo užfiksuoti valstybės sienos pažeidimą Šalčininkų rajone netoli Stasylų geležinkelio kontrolės punkto. Iš Baltarusijos einančiu geležinkeliu neleistinoje vietoje į Lietuvą įėjo trys asmenys ir patraukė į šalies gilumą. Jie Tribonių užkardos pareigūnų buvo sulaikyti maždaug už 400 metrų nuo sienos. Ši vieta yra prie geležinkelio pervažos kelyje Šalčininkai – Tribonys.

Iš pradžių pasieniečiai buvo įsitikinę, kad įkliuvo Kubos piliečiai, vyras ir dvi moterys. Šios dėvėjo moteriškus drabužius, jų išvaizda ir veido bruožai taip pat buvo moteriški.

Po sulaikymo VSAT pareigūnai atliko neteisėtų migrantų apžiūrą. Pagal nustatytą tvarką apieškoti asmenį gali tik tos pačios lyties pareigūnas. Vienas pasienietis iškrėtė sulaikytą vyrą, o tikrinti moteris ėmėsi Tribonių užkardos pasienietė. Apžiūros metu ji buvo nemaloniai nustebinta, nes paaiškėjo, kad tikrina ne moteris, o vyriškos lyties asmenis. Tuomet šį darbą pabaigti teko pasienietės kolegai vyrui.

Paaiškėjo, kad į Lietuvą neteisėtai bandė patekti 25-erių, 26-erių ir 29-erių Kubos piliečiai. Jie turėjo savo šalies pasus be Šengeno vizų, taip pat nešėsi asmeninių daiktų. Nelegalūs migrantai kalbėjo tik ispaniškai, todėl pasieniečiams su jais susikalbėti buvo sudėtinga.

Nuo sulaikymo praėjus pustrečios valandos kubiečius Tribonių užkardos pareigūnai pristatė į tarptautinį Šalčininkų kontrolės punktą. Čia įvyko Lietuvos ir Baltarusijos pasieniečių susitikimas, kurio metu buvo konstatuotas valstybės sienos pažeidimo faktas. Tris Kubos piliečius VSAT pareigūnai perdavė kolegoms Baltarusijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt