Lietuvoje

2017.03.03 18:45

Kaip „Facebooke“ neužkibti ant sukčių kabliuko

Socialiniai tinklai atvėrė ne tik naujas galimybes, bet ir tapo patogia platforma nusikaltimams. Dažniausiai socialiniuose tinkluose daromas nusikaltimas – sukčiavimas, sako Kriminalinės policijos  biuro sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-osios valdybos viršininkas Donatas Mažeika. 

„Pernai užregistruota daugiau nei 400 nusikalstamų veikų, sukčiavimų , kurie buvo padaryti internete. Ne visi jie buvo padaryti „Facebooke“, bet dalis jų – tikrai“, – sako Kriminalinės policijos  atstovas. 

Pasak jo, dažniausiai tai būna pirkimo-pardavimo sandoriai. Pavyzdžiui, perkamos prekės, pinigai sumokami, o prekės neišsiunčiamos. 

Kaip atskleidė policijos atstovas, neretai tokiais nešvariais darbeliais užsiima emigrantai lietuviai, o juos kartais būna sudėtinga patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Pagrindinis D. Mažeikos patarimas, kaip išvengti sukčių, – susirinkti kuo daugiau informacijos apie pardavėją, iš kurio norite kažką įsigyti. Kartais įsitikinti reputacija užtenka „Facebooko“ vardą įsivesti į „Google“ paieškos sistemą.

Plačiau apie nusikaltimus socialiniuose tinkluose – įraše.