Lietuvoje

2017.03.03 15:26

Buvusio Panevėžio ligoninės inžinieriaus bei jo sūnaus nepradžiugino jau antras teismas

LRT.lt2017.03.03 15:26

Panevėžio apygardos teismas išnagrinėjo apeliacinį skundą, kuriuo buvęs Respublikinės Panevėžio ligoninės vyriausiasis inžinierius J. A. J., jo sūnus R. J. ir pastarojo vadovaujama uždaroji akcinė bendrovė skundė pernai pirmos instancijos teismo priimtą apkaltinamąjį nuosprendį, informuoja Generalinė prokuratūra. 

2016 metų gruodžio 2 dieną Panevėžio miesto apylinkės teismas J. A. J. pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, didelės vertės svetimo turto pasisavinimo bei dokumentų klastojimo. Kartu su juo už sukčiavimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą bei dokumentų klastojimą buvo nuteistas ir sūnus R. J. bei jo vadovaujama UAB „Savas formatas“.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Aidas Amparavičius.

Tyrimo metu pareigūnai nustatė, kad R. J. vadovaujama bendrovė „Savas formatas“ iš Respublikinės Panevėžio ligoninės už tariamai atliktas medicinos įrangos remonto ir pirkimo paslaugas apgaule įgijo daugiau nei ketvirtį milijono litų (beveik 77 tūkst. eurų).

UAB „Savas formatas“ faktinis vadovas, R. J., veikdamas bendrininkų grupėje su savo tėvu J. A. J., nuo 2009 metų kovo iki 2013 metų liepos pateikė VŠĮ „Respublikinė Panevėžio ligoninė“ 29 PVM sąskaitas faktūras, kuriose buvo įrašyti tikrovės neatitinkantys duomenys apie atliktas medicininės technikos priežiūros ir remonto paslaugas bei medicinos prekių pardavimą.

FNTT pareigūnai nustatė, kad bendrovė „Savas formatas“ iš Respublikinės Panevėžio ligoninės gavo 265 tūkst. 486 litų (76 tūkst. 890 eurų) už įvairius medicininės įrangos remonto darbus, kuriuos iš tiesų atlikdavo ligoninės darbuotojai arba UAB „Emtekas“, kurios akcininkas ir bendrovės direktorius taip pat yra R. J. Su pastarąja bendrove Respublikinė Panevėžio ligoninė 2006 metais buvo sudariusi medicininės technikos priežiūros ir remonto paslaugų sutartį. Pagal ją ligoninė nuolatos mokėdavo fiksuotą užmokestį bendrovei „Emtekas“ už medicinos įrangos remontą ir priežiūrą.

Pernai gruodį apkaltinamąjį nuosprendį paskelbęs Panevėžio miesto apylinkės teismas J. A. J. skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę, atidedant jos vykdymą 2 metams bei 80 MGL (3 tūkst. 12 eurų) dydžio baudą. R. J. buvo skirta 3 metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams ir tokio pat dydžio bauda. Juridiniam asmeniui – UAB „Savas formatas“ – buvo skirta 230 MGL dydžio (8 tūkst. 661 eurų) dydžio bauda. Be to, iš visų trijų nuteistųjų priteista solidariai atlyginti Respublikinei Panevėžio ligoninei padarytą žalą – 76 tūkst. 890 eurų.

Šį nuosprendį apeliacine tvarka apskundusiems nuteistiesiems gerų žinių neatnešė ir Panevėžio apygardos teismas. Išnagrinėjusi jų skundą, Baudžiamųjų bylų kolegija kovo 2 d. priėmė nutartį jį atmesti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.