Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.03 15:08

Švietimo ministrė prabilo apie naują išteklių stebėsenos instrumentą

LRT.lt 2017.03.03 15:08

Švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė kovo 3 d. vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Projektas – sėkminga Lietuva. Kaip užtikrinti investicijas, tvarų augimą ir socialinę gerovę?“ pabrėžė būtinybę atlikti švietimo finansavimo sistemos pertvarką siekiant orientacijos į rezultatus. 

„Dabar finansuojame švietimo sistemą pagal tai, kiek į ją ateina mokinių, studentų. Tai neatliepia tos situacijos, ko reikalauja darbo rinka. Jeigu žiūrime į įsidarbinimo situaciją, matome, kad mūsų įsidarbinimo rodikliai pagal kvalifikaciją yra ganėtinai prasti. Šiemet pradės veikti porą metų kurtas instrumentas – žmogiškųjų išteklių stebėsenos sistema. Tai leidžia aiškiai matyti, kokia yra švietimo pasiūla, kokius specialistus mes rengiame, kokiose srityse, kokios kvalifikacijos, taip pat tai leidžia prognozuoti darbo rinkos poreikį. Naudojantis šiuo instrumentu ketiname pertvarkyti studijų programas, švietimo pasiūlą“, – pranešime spaudai cituojama ministrė J. Petrauskienė.

Taip pat pabrėžė, kad vyriausybės numatytos pertvarkos švietime bus nuosekliai įgyvendinamos. Vyriausybės programos priemonių plano projekte numatoma, kad sprendimai dėl mokslo ir studijų tinkle optimizavimo bus įgyvendinti iki 2020 m. pabaigos. 

„Pagrindiniai iššūkiai, ką mini Europos Komisija, su kuo susiduria švietimo sistema ir kas didžiąja dalimi daro įtaką sėkmingai ekonomikos plėtrai, yra darbo rinkos paklausos ir švietimo pasiūlos balansas, taip pat sistemos veiklos efektyvumas, viešųjų finansų panaudojimo efektyvumas. Tai yra svarbūs iššūkiai, į kuriuos turi atliepti visi planuojami vyriausybės darbai“, – teigia švietimo ir mokslo ministrė.

Konferencijoje „Projektas – sėkminga Lietuva. Kaip užtikrinti investicijas, tvarų augimą ir socialinę gerovę?“ aptartos pagrindinės Lietuvos ekonominės bei socialinės problemos, sprendimo būdai ir jų įgyvendinimo galimybės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi