Lietuvoje

2017.03.03 11:08

Lietuvoje niekas neskaičiuoja, kiek žmonių šalyje turi klausos sutrikimų

LRT.lt2017.03.03 11:08

Europos Sąjungoje klausos sutrikimais skundžiasi kas šeštas žmogus, o Lietuva Tarptautinę klausos dieną pasitinka neturėdama visiškai jokių duomenų. Prof. E. Lesinskas spėja, šalyje tokių negalavimų gali turėti daugiau nei 300 tūkstančių gyventojų, rašoma pranešime spaudai. 

„Kad ir kiek neprigirdinčiųjų yra šiandien, jų skaičius neišvengiamai augs dėl senstančios visuomenės. Dar smarkiai auga aplinkos – triukšmo, muzikos – sukeliamų klausos sutrikimų skaičius. Kuo greičiau atsižvelgsime į problemą, tuo daugiau laimėsime“, – pranešime cituojamas prof. Eugenijus Lesinskas.

Kai kurioms institucijoms naudinga neturėti realių skaičių, nes kai nėra statistikos – nesimato problemos ir finansavimas gali keliauti kitur, teigia „Audiomedika“ klausos centrų vadovas Mindaugas Jonaitis.

„Kai nežinome, kiek žmonių turi klausos sutrikimų, nežinome, kokio reikia finansavimo prevencijai ir medicininei pagalbai. Didžioji neprigirdinčių žmonių dalis net nesuvokia, kad turi negalavimą, jo negydo, tai išauga į psichologines problemas ir nepasitenkinimą gyvenimu“, – aiškina M. Jonaitis.

Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijos pirmininkės Rimos Sitavičienės teigimu, klausos sutrikimų gali turėti 10–16 proc. lietuvių. „Tačiau tai tėra spėjimas, paremtas pasaulinėmis tendencijomis ir šalių su panašia demografine sudėtimi statistika“, – sako ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.