Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.03 11:22

Klaipėdoje iniciuojamas reabilitacijos centro ruoniams kūrimas

Lietuvos jūrų muziejus inicijuoja Baltijos jūros gyvūnų tyrimų ir reabilitacijos centro kūrimą. Šiai idėjai ir kitoms Baltijos jūros gyvūnų gerovės problemos aptarti šiandien muziejuje rengiama tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija.

Lietuvos jūrų muziejus jau trisdešimt metų reabilituoja ir tiria Baltijos pilkuosius ruonius bei vandens paukščius. Ruonių jaunikliai, randami išsekę ir sužaloti, slaugomi viename administracinio pastato kabinete. Muziejuje šiemet dar vyksta rekonstrukcija, todėl padėti mamų pamestiems ruoniukams galimybių nebus.

Muziejui taip pat pavesta rūpintis ir gelbėti nafta užteršus gyvūnus, tačiau ir tam nėra reikiamos infrastruktūros. Todėl muziejus inicijuoja Baltijos jūros gyvūnų tyrimų ir reabilitacijos centro kūrimą. Čia gyvūnus būtų galima patogiai gydyti, galėtų būti plėtojama ir mokslinė tiriamoji veikla.

Toks centras, teigiama, galėtų atsirasti šalia muziejaus, kopose, vietoj jau kelis dešimtmečius stūksančio, nebenaudojamo gelžbetoninio baseino. Sovietmečiu jame esą vykdavo elektrožūklės bandymai.

Per konferencija žadama pristatyti architektūrinę gyvūnų reabilitacijos centro vizualizaciją, aptarti jo atsiradimo galimybės ir veiklos kryptis. Teigiama, kad toks tyrimų ir reabilitacijos centras būtų vienas iš nedaugelio Europoje ar net pasaulyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi