Lietuvoje

2017.03.02 20:33

L. Linkevičius telefonu kalbėjosi su JAV valstybės sekretoriumi R. Tillersonu

ELTA2017.03.02 20:33

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį telefonu kalbėjosi su naujuoju Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretoriumi Rexu Tillersonu. Ministras, naudodamasis proga, dar kartą pasveikino JAV diplomatijos vadovą pradėjus eiti atsakingas pareigas ir pabrėžė, kad strateginės partnerystės ryšiai su JAV ir toliau išliks Lietuvos užsienio politikos prioritetas.

„Lietuvą ir JAV sieja tvirta draugystė, bendrų vertybių gynimas, abipusė pagarba ir parama. Ypač vertiname JAV buvimą regione ir JAV karių nuolatinį buvimą Lietuvoje“, – sakė L. Linkevičius.

Anot Užsienio reikalų ministerijos pranešimo, ministras pasidžiaugė intensyvia dvišale Lietuvos ir JAV santykių darbotvarke ir akcentavo Lietuvos pasiryžimą toliau tęsti glaudų sąjungininkų bendradarbiavimą kovojant su regione ir pasaulyje kylančiomis grėsmėmis, įskaitant kibernetines ir hibridines grėsmes, stiprinti transatlantinius ryšius, laisvės ir demokratijos principų puoselėjimą.

„Lietuvos įsipareigojimai ir toliau didinti gynybai skiriamas lėšas yra tvirti ir užtikrinti, palaikomi visų politinių partijų ir Lietuvos žmonių“, – pabrėžė ministras.

JAV valstybės sekretorius pažymėjo, kad Lietuvos indėlis stiprinant savo, o tuo pačiu ir viso regiono saugumą yra puikiai matomas ir vertinamas Vašingtone, išskyrė Lietuvos pastangas ir nuveiktus darbus energetinio saugumo srityje, taip pat teikiant pagalbą Ukrainoje, bendradarbiaujant su JAV Afganistane ir Irake.

R. Tillersonas patikino, kad Jungtinės Valstijos yra pasiryžusios toliau stiprinti santykius su Lietuva. Pabrėžė bendradarbiavimą saugumo, ekonomikos, energetinio ir kibernetinio saugumo srityse. Akcentavo JAV tvirtą įsipareigojimą Šiaurės Atlanto aljansui, kovą prieš „Islamo valstybę“.

Pokalbio metu JAV valstybės sekretorius pakvietė L. Linkevičių artimiausiu metu susitikti Vašingtone, taip pat dalyvauti koalicijos kovai prieš ISIS ministrų lygio susitikime, sakoma pranešime.

JAV Senatas vasario 1 dieną patvirtino buvusį naftos bendrovės „ExxonMobil“ vadovą naujuoju valstybės sekretoriumi, tą pačią dieną R. Tillersonas prisiekė ir tapo 69-uoju istorijoje JAV valstybės sekretoriumi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.