Lietuvoje

2017.03.02 12:24

Apsisprendė: žada vaiko pinigus visiems ir paramą būstui provincijoje

Mindaugas Jackevičius, DELFI.lt2017.03.02 12:24

Ketvirtadienį oficialiai pristatytame vyriausybės priemonių plano projekte numatoma visiems vaikams mokėti vadinamuosius „vaiko pinigus“ bei suteikti paramą jaunoms šeimoms, įsigyjančioms pirmąjį būstą ne didmiesčiuose.

Priemonių plano projekte vyriausybė numato užsiimti finansinių paskatų ir paslaugų jaunoms ar vaikus auginančioms šeimoms plėtra.

Kaip rašoma dokumente, dar per šiuos metus numatoma sukurti ir įteisinti išmokų vaikui („vaiko pinigų“) visiems šeimoje auginamiems (globojamiems) vaikams sistemą“.

Iki kitų metų antro ketvirčio numatoma įteisinti finansinę paramą įvaikinusioms šeimoms, nepaisant vaiko amžiaus.

Vyriausybė taip pat žada paramą jaunoms šeimoms, įsigyjančioms pirmąjį būstą ne didmiesčiuose. Tokia parama būtų skiriama šeimoms iki 35 m. nepaisant jų pajamų. Tai numatančią sistemą žadama sukurti iki antrojo kitų metų ketvirčio.

Visus šiuos klausimus pavesta kuruoti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai. SADM taip pat numato kurti naujas kompleksines priemones, kurios padėtų šeimoms įveikti krizes ir derinti šeimos bei darbo įsipareigojimus.

Vyriausybė užsimojusi didinti gimstamumą. 2016 m. vienai moteriai tekęs vaikų skaičius siekė 1,7 vaiko, žadama, kad 2020 m. šis rodiklis pasieks 1,9.

Vyriausybė taip pat deklaruoja kovą su smurtu: užsibrėžta, kad smurtą patyrusių asmenų dalis iki 2020 m. nuo 29 proc. sumažės iki 26 proc.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt