Lietuvoje

2017.03.02 11:49

Psichologų paslaugų mokyklose užtikrinimo problemą spręs kitų metų gale

ELTA2017.03.02 11:49

Psichologų paslaugų prieinamumo užtikrinimo problemą mokyklose Sveikatos apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos, bendradarbiaudamos su savivaldybėmis planuoja spręsti kitų metų ketvirtąjį ketvirtį. Tai numatyta vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plano projekte. 

Dalyje, skirtoje kovai su savižudybėmis, šių metų pabaigoje Sveikatos apsaugos ministerija užsibrėžė optimizuoti Psichikos sveikatos centrų veiklą, pritraukiant daugiau psichoterapeutų ir psichologų.

Kitų metų pradžioje vyriausybė užsibrėžė parengti gaires, kurios būtų skirtos institucijų, kurios susiduria su asmenimis su savižudybės rizika, bendradarbiavimo stiprinimui. Taip pat ketinama įvertinti tokiems asmenims teikiamų paslaugų prieinamumą ir kokybę, nusistatyti prioritetus ir planuoti finansus.

2020 m. trečiajame ketvirtyje numatyta rengti mokymus specialistams, kurie susiduria su asmenimis su savižudybės rizika.

Mirtingumą nuo savižudybių vyriausybė užsibrėžė sumažinti nuo 30,8 – 2015 metais iki 19,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų 2020 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.