Lietuvoje

2017.03.01 19:45

Keičiama kapaviečių priežiūros tvarka

Virginija Motiejūnienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.03.01 19:45

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui neprižiūrimomis kapavietėmis pripažinti tas, kurių niekas netvarkė bent dvejus metus. Tai padarius, kapaviečių priežiūra ir teisė jose laidoti tektų kitiems asmenims.

Pasak aplinkos ministerijos, iki šiol savivalda galėjo skelbti kapavietes neprižiūrimomis, tačiau sprendimą dažniausiai priimdavo savivaldybės institucijos įgaliotas vienas asmuo, nebuvo aišku, pagal kokius kriterijus jis nustatydavo, ar kapavietė prižiūrima, ar ne. Atsižvelgdama į STT pateiktas antikorupcinio vertinimo išvadas, vyriausybė priėmė nutarimą, pagal kurį apie kapavietės būklę nuo šiol spręs speciali savivaldybės sudaryta komisija, kuri dvejus metus turės stebėti, ar kapavietė prižiūrima ar ne. Dvejus metus netvarkomos kapavietės priežiūra ir teisė joje laidoti atiteks kitiems asmenims.

„Mes pritarėme aiškesniam reglamentavimui, kada yra traktuojama, kad kapavietė yra apleista. Taip pat kriterijams, kuriais yra nustatoma, kad kapavietė yra apleista, dėl įvedimo į skaitmeninę duomenų bazę, nurodant, kurios kapavietės yra apleistos. Visas šitas veiksmas yra siekiant skatinti skaidrumą skirstant apleistas kapavietes ir užkardant korupcinius veiksmus“, – teigia aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Daugiau – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt