Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.01 19:41

Finansų ministras: staiga įvedami nauji mokesčiai tėra gandai

BNS 2017.03.01 19:41

Finansų ministras Vilius Šapoka tikina, kad staiga nebus įvedami nauji mokesčiai. Tai jis žurnalistams teigė trečiadienį po vyriausybės pasitarimo, kuriame aptartas vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių planas.

„Bet kokių naujų mokesčių radimasis ar diskusijos dėl jų gali vykti tiktai iš esmės peržiūrėjus sistemą. Kalbant apie aplinkosaugos mokesčius, tai visos tarptautinės organizacijos paragino Lietuvą įvertinti (jų) tikslingumą, galimybes, tas buvo numatyta vyriausybės programoje, bet ar tai būtų dyzelinas, ar bet kokio kitokio tipo vidaus degimo variklis ar kiti taršos šaltiniai, tai atskiros analizės dalykas ir ta analizė bus atliekama. Bet kalbėti dabar, kad štai staiga rasis automobilių mokestis, kažkoks solidarumo mokestis ar bet koks kitas naujas mokestis – tai tėra gandai“, – teigė ministras.

Anot jo, planas turėtų būti paviešintas vėliausiai ketvirtadienį. Anksčiau žadėta jį paskelbti trečiadienį.

„Priemonių planą yra verta skelbti tuomet, kuomet yra tinkamai pasiruošta. Tai, matyt, (nukeliama) dėl redakcinių priežasčių, reikėtų jau klausti ne manęs, o vyriausybės kanceliarijos“, – aiškino ministras.

„Dar vyriausybės pasitarime mes turėjome keturias ar penkias nuostatas, kurias reikėjo suderinti, tą pavyko padaryti. Dabar redakciniai darbai bus, ir galbūt net ir šiandien vakare pavyks (paskelbti), arba rytoj ryte“, – savo ruožtu žurnalistams sakė premjeras Saulius Skvernelis.

V. Šapoka žadėjo, kad numatomos mokesčių reformos kryptys bus pristatytos spaudos konferencijoje ketvirtadienį.

„Tokių dalykų, kaip kad „bus dyzelino mokestis“ ar „solidarumo mokestis“ – tokių dalykų plane nebus (...). Niekas neketina daryti naktinių reformų, kur link jūs sakote, o pasiruošę pateiksime viešai pasiūlymus“, – aiškino V. Šapoka.

„Kalbant apie mokestines lengvatas, ne kartą esu jums taip pat sakęs, jog visas lengvatas Finansų ministerija peržiūrės, išanalizuos, kurios yra socialiai teisingos, į tai atkreips dėmesį, tas, kurios nėra socialiai teisingos, siūlys naikinti (...) Dėl šildymo lengvatos, mano pozicija nesikeičia, šita lengvata nėra socialiai teisinga“, – sakė ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi