Lietuvoje

2017.03.01 14:29

Vyriausybės kanceliarijoje – maištas prieš M. Dargužaitę

Eglė Samoškaitė, DELFI.lt2017.03.01 14:29

Vyriausybės kanceliarijos darbuotojai surinko parašus po peticija, kuria prašo premjero Sauliaus Skvernelio spręsti dėl kanclerės Mildos Dargužaitės galimybių toliau vadovauti.

Po peticija surinkta apie 70 darbuotojų parašų. Darbuotojai rašo, kad kanclere paskyrus M. Dargužaitę, jie nuolat patiria stresą ir neigiamus emocinius išgyvenimus bei išvardina, kodėl taip yra.

Pavyzdžiui, peticijoje rašoma, kad M. Dargužaitė duoda neaiškius pavedimus ir nenurodo laukiamų rezultatų, nuolat keičia nuomonę dėl sutartų dalykų, kai kurie darbuotojai priversti dirbti iki vėlaus vakaro ar net nakties bei savaitgaliais, bet pastangos lieka neįvertintos, užduotys turi būti perdaromos nepateikus jokio racionalaus paaiškinimo, kodėl taip daroma.

Dokumente teigiama, kad padalinių vadovai iš susitikimų su M. Dargužaite grįžta su neigiamomis emocijomis, susitikimų metu kanclerė nevaldo emocijų, todėl diskusijų nėra arba jos tampa niekinės: visi bijo išreikšti savo nuomonę.

Darbuotojų tvirtinimu, susitikimų metu kanclerė nesutinka gilintis į jai pateikiamus dokumentus, mat jai tai nereikalinga ir nesuprantama. M. Dargužaitė taip pat reikalauja, kad jos darbuotojai „nekalbėtų žargonu“, tai yra nevartotų dalykinės viešojo sektoriaus kalbos, kurios ji nesupranta.

Peticijoje tvirtinama, kad M. Dargužaitė dirba nekonstruktyviai, nesuvaldo procesų, negeba priimti adekvačių sprendimų.

„Drįstame teigti, kad vyriausybės kanceliarijos, net ministro pirmininko, įvaizdis, esant tokiam vadovui, menkinamas“, – rašo darbuotojai.

Jie sako, kad ministrui pirmininkui pasirengęs padėti kolektyvas M. Dargužaitės yra nuteiktas priešiškai, todėl neišnaudojama žmonių kompetencija ir įsitraukimas.

Maža to, darbuotojai sako, kad pirmadienį vykusiame susitikime vyriausybės kanceliarijos pertvarką jiems pristatė ne pati M. Dargužaitė, o kitas asmuo. Kanclerė nepasakė nė žodžio, išėjo iš susitikimo jam dar nepasibaigus, nors darbuotojai tikėjosi užduoti jai aktualius klausimus.

„Todėl kyla klausimų, ar ji apskritai gerbia kanceliarijos darbuotojų kolektyvą, ar nieko iš dabar dirbančių darbuotojų nenori matyti naujoje kanceliarijos struktūroje ir diskusija su darbuotojais yra tik jos laiko gaišimas. Jau dabar daugelis gerų specialistų ieškosi kito darbo nelaukdami pertvarkymų, kai kas jau ir išeina iš darbo, kadangi jie nebemato perspektyvų toliau būti naudingais įstaigai, kai nėra aiškios įstaigos veiklos krypties ir gairių, kai nėra komunikavimo ir diskusijų su vadovu, taip pat prie to prisideda ir nuolatinis stresas bei tvyranti nežinia“, – sakoma peticijoje.

Darbuotojai prašo premjero įvertinti M. Dargužaitės galimybes vadovauti kanceliarijai, o kanceliarijos pertvarką numatoma įvykdyti tik iki 2017 m. liepos 18 dienos.

Pertvarkos metu planuojama etatų skaičių sumažinti nuo 210 iki 170. Kadangi šiuo metu vyriausybės kanceliarijoje, kaip DELFI informavo Spaudos ir komunikacijos skyrius, dirba 200 žmonių, vadinasi, bus atsisakoma 30 darbuotojų arba 40 etatų (iš jų 10 neužimti).

Beje, vyriausybės kanceliarijoje neseniai susikūrė darbuotojų profesinė sąjunga. Jai vadovauja Audronė Zdanevičienė, nors sakoma, kad parašus rinkti pradėjo kita kanceliarijos darbuotoja, kurios vardo ir pavardės DELFI nusprendė neatskleisti.

Susisiekti su pačia M. Dargužaite DELFI nepavyko. Premjero S. Skvernelio atstovas spaudai Tomas Beržinskas pažadėjo, kad ministras pirmininkas pakomentuos situaciją, kai tik baigsis jo susitikimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt