Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.01 14:30

B. Hodgesas ragina Rusiją pakviesti žurnalistus ir stebėtojus į „Zapad“ pratybas

ELTA 2017.03.01 14:30

Vilniuje viešintis JAV sausumos pajėgų vadas Europoje generolas leitenantas  Benas Hodges sako, kad Maskva galėtų sumažinti nerimą, jei į rudenį rengiamas pratybas „Zapad 2017“ būtų kviečiami Vakarų šalių žurnalistai ir stebėtojai.  

Paklaustas, ar JAV ketina imtis papildomų saugumo priemonių regione Maskvos ir Minsko rengiamų pratybų metu, B. Hodgesas teigė, kad šiuos sprendimus turėtų priimti politinė vadovybė. Anot generolo, „Zapad“ Rusijai suteikia galimybę pademonstruoti savo požiūrį į saugumą ir stabilumą Europoje per pratybų skaidrumą.

„Raginčiau Rusiją sumažinti nerimą per skaidrumą. Pakviesti spaudos atstovus dalyvauti (pratybose – ELTA), pakviesti stebėtojus ir daryti daugiau, nei minimaliai reikalauja Vienos protokolas“, – Vilniuje žurnalistams sakė JAV generolas.

Bendras didelio masto pratybas prie Lietuvos sienos Rusija ir Baltarusija pradės šių metų rugsėjį, tačiau pajėgų dislokacija, pasak B. Hodgeso, prasidės rugpjūtį. Prezidentė Dalia Grybauskaitė anksčiau yra sakiusi, kad šiomis pratybomis Maskva demonstruoja pasiruošimą kariniam konfliktui su Vakarais, todėl Vilnius su NATO partneriais kalbėsis apie papildomas planavimo ir saugumo priemones ir sprendimų priėmimo proceso greitinimą Aljanse.

Kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko teigimu, dėl šių manevrų visuomenei kol kas nėra pagrindo nerimauti, o Lietuva įdėmiai stebi pasiruošimo pratyboms procesą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi