Naujienų srautas

Lietuvoje2017.03.01 11:35

Registrų centro vadovas K. Sabaliauskas gaus 6 mėnesių išeitinę kompensaciją

BNS 2017.03.01 11:35

Iš Registrų centro vadovo pareigų vasario viduryje nusprendęs pasitraukti dvidešimt metų centrui vadovavęs Kęstutis Sabaliauskas gaus šešių mėnesių dydžio išeitinę kompensaciją. BNS skaičiavimais, tai gali siekti maždaug 26,1 tūkst. eurų prieš mokesčius.

„Atleidimo įsakymas buvo pasirašytas. Buvo susitarta, kad dėl didelio Kęstučio Sabaliausko stažo jis gaus šešių mėnesių išeitinę kompensaciją. Toliau niekas nesikeičia ir jis Registrų centrui vadovaus iki kovo pabaigos“, – BNS sakė Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus patarėjas Audris Kutrevičius.

Anot jo, K. Sabaliausko atleidimo įsakymas buvo pasirašytas antradienį. Registrų centro duomenimis, K. Sabaliausko ikimokestinis atlyginimas praėjusių metų paskutinį ketvirtį vidutiniškai siekė 4365 euro, tad K .Sabaliausko išeitinė prieš mokesčius, BNS skaičiavimais, gali siekti maždaug 26,1 tūkst. eurų.

K .Sabaliauskas teisingumo ministrei Mildai Vainiutei vasario 20 dieną pranešė apie savo norą palikti Registrų centrą. Tuo metu buvo sutarta, kad jis iš darbo bus atleistas kovo 31 dieną. K. Sabaliauskas Registrų centrui vadovauja nuo 1997 metų.

Vasario 21 dieną M. Vainiutė per susitikimą su opozicine konservatorių frakcija teigė, jog pagrindinė priežastis, kodėl K. Sabaliauskas buvo atleistas, yra neigiama Registrų centro veiklos audito išvada.

Audito ir mokesčių konsultavimo įmonės KPMG bei konsultacijų bendrovės „OVC Consulting“ atliktas Registrų centro veiklos auditas, kurio santrumpą turi BNS, atskleidė, kad įmonė neefektyviai valdo finansus, samdo per daug darbuotojų, o jiems vadovauja per didelis skaičius vadovų. Vasarį pristatytose išvadose teigiama, kad įmonės pelningumas nesiekia 1 proc., o tam įtakos turi informacinių sistemų išlaikymo, darbo užmokesčio sąnaudos ir nedideli paslaugų įkainiai.

Šių metų pradžioje šalies vadovė Dalia Grybauskaitė kritikuodama ilgamečių valstybės ir savivaldybių įmonių vadovų veiklą Seimui pateikė Valstybės ir savivaldybės įmonių bei Akcinių bendrovių įstatymų pataisas, kuriomis būtų įvedamos penkerių metų vadovų kadencijos.

Registrų centre 2014 metais direktoriaus pavaduotoju įsidarbino buvęs teisingumo viceministras socialdemokratas Saulius Stripeika. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad taip jis supainiojo interesus, nes be konkurso įsidarbino sau pavaldžioje įstaigoje. Pernai vasarį paaiškėjo, kad S.Stripeika K. Sabaliausko įsakymu buvo „pažemintas“ pareigose ir tapo direktoriaus patarėju.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi