Lietuvoje

2017.03.01 15:39

Modernus sporto kompleksas Biržuose: vieni – palaimino, kiti – nukišo į stalčių

Modernaus sporto komplekso Biržų gyventojams dar teks palaukti. Dabartinė rajono valdžia savo pirmtakų prieš keletą metų parengtą projektą nukišo į stalčių.

Prieš trejus metus Biržų rajono valdžios planus pastatyti modernų sporto kompleksą su sporto sale ir baseinu sužlugdė naujoji valdžia. Pakeitusi statybos vietą ir dar užsinorėjusi ledo arenos, dabartiniai Biržų vadovai vėl iš naujo rengia projektus ir ieško lėšų investicijoms, nors ankstesnėms statyboms skirtos lėšos jau grąžintos į valstybės biudžetą kaip neįsisavintos.

„Dabar rengiamas naujas projektas, vėl iš naujo mokama, ir svarbiausia, kad praradom laiką, nes pirmas sporto komplekso statybų etapas – pastatyti salę – jau galėjo būti įgyvendintas, nes du metus iš eilės buvo skirtos lėšos statybų pradžiai“, – sakė Biržų rajono savivaldybės Tarybos narė Stasė Eitavičienė.

Nepaisant vėjais išleistų pinigų, rajono valdžia perkėlė statybas į gimnazijos stadioną – čia planuojama ne tik 500 vietų sporto salė su bėgimo takais, baseinu, bet ir tiek pat vietų turinti ledo arena.

„Kaip ir yra versle, jeigu projektas nenaudingas, tai jo geriau atsisakyti ir prarasti kažkiek lėšų, negu nenaudingą projektą vystyti toliau ir patirti dar daugiau nuostolių, pagal prieš tai parengtą projektą modernaus sporto komplekso vieta buvo numatyta toli šildymo komunikacijos ir išvis miesto pakraštyje, o čia bus miesto centre“, – aiškino Biržų rajono meras Valdemaras Valkiūnas.

„Tebevyks, ko gero, migracija, mažės žmonių ir abejoju ar toj ledo arenoj bebus kam čiuožti, dabar per šalčius pora metų būdavo išliejamas ledas, daugiausia 10–15 vaikų čiuoždavo“, – pasakojo buvęs kūno kultūros mokytojas Vytautas Linkevičius.

Dabar techninis projektas vėl rengiamas savivaldybės lėšomis, o statyboms vėl tikimąsi valstybės investicijų.

Skaičiuojama, kad sporto ir sveikatingumo kompleksui Biržuose pastatyti reikėtų apie 10 mln. eurų.