Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Skandalas Seime: V. Mazuronis prisipažino, kad už jį balsavo „kaimynai“

ELTA 2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį Seime priimtos opozicijos nepasitenkinimą keliančios Medžioklės įstatymo pataisos.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija įtaria, kad ketvirtadienį priimant Medžioklės įstatymo pataisas buvo padaryti grubūs balsavimo procedūros pažeidimai. Šios frakcijos nuomone, tol, kol nebus ištirtos balsavimo aplinkybės, Medžioklės įstatymo pataisos neturėtų būti perduotos pasirašyti šalies Prezidentei.

Liberalų sąjūdžio frakcija kreipėsi į Seimo kanclerį, kad šis pateiktų vaizdo įrašo medžiagą iš Seimo posėdžių salės ir Seimo narių balsavimo vietų priimant Medžioklės įstatymo pataisas. Frakcija taip pat prašo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos ištirti, ar balsavimo dėl pataisų metu Seimo narys, aplinkos ministro pareigas einantis Valentinas Mazuronis buvo balsavimo vietoje ir pats paspaudė balsavimo mygtuką.

„Iš to, ką matėme Seimo posėdžių salėje, kyla pagrįstų abejonių, ar kiti asmenys nebalsavo vietoj parlamentaro ir aplinkos ministro V. Mazuronio. Įtarimus sustiprina ir tai, kad pats V. Mazuronis per Vyriausybės valandą tvirtino balsavęs už pataisas, o užfiksuoti individualūs balsavimo rezultatai rodo, kad V. Mazuronis balsuodamas susilaikė“, – teigė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas, kreipimosi autorius Gintaras Steponavičius.

Liberalų sąjūdžio frakcija taip pat kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad ši įvertintų socialdemokrato Broniaus Bradausko, tapusio Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininku, veiksmus. Kaip pastebi liberalai, B. Bradauskas nenusišalino nuo balsavimo dėl Medžioklės įstatymo pataisų, nors tą padaryti siekiant išvengti interesų konflikto jam anksčiau rekomendavo komisija.

Liberalų sąjūdžio frakcija atkreipia dėmesį, kad, pasitvirtinus įtarimams dėl balsavimo procedūrų pažeidimų, Medžioklės įstatymo pataisos negali būti laikomos priimtomis. Tam, kad įstatymas būtų priimtas, balsavime turėjo dalyvauti bent 71 Seimo narys. Būtent tiek Seimo narių ir dalyvavo priimant Medžioklės įstatymo pataisas.

„Jei įtarimai dėl pažeidimų pasitvirtins, Seimas turės iš naujo balsuoti dėl įstatymo pataisų. Atsižvelgiant į esamas aplinkybes, įstatymas neturėtų būti perduotas pasirašyti šalies Prezidentei. Valdančioji dauguma, turinti užtikrintą balsų persvarą Seime, sprendimus galėtų priimti sąžiningai ir oriai. Tenka konstatuoti, kad matome priešingą vaizdą“, – teigė G. Steponavičius.

Nuo kitų metų turėtų įsigalioti ketvirtadienį Seimo priimtos Medžioklės įstatymo pataisos, už kurias balsavo 67 Seimo nariai, susilaikė 4 parlamentarai.