Lietuvoje

2017.02.28 18:33

L. Linkevičius susitiko su Pasaulio prekybos organizacijos vadovu

LRT.lt 2017.02.28 18:33

Vizito Ženevoje metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį susitiko su Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) generaliniu direktoriumi Roberto Azevedo. Ministras pasveikino R. Azevedo su jo perrinkimu antrajai kadencijai ir pasidžiaugė PPO Prekybos palengvinimo susitarimo (TFA) įsigaliojimu, teigiama pranešime spaudai.

„Šis susitarimas – tai ne tik itin reikšmingas pirmosios R. Azevedo kadencijos laimėjimas, bet ir istorinis Pasaulio prekybos organizacijos pasiekimas. Ekspertų vertinimu, tarptautinės prekybos kaštai turėtų sumažėti daugiau nei 14 procentų“, – pabrėžė ministras. 

Derybos dėl Prekybos palengvinimo susitarimo buvo baigtos Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu. Susitarimo įgyvendinimas visų šalių eksportuotojams palengvins ir supaprastins muitinės ir pasienio procedūras, sumažins biurokratinę naštą, padidins informacijos prieinamumą, užtikrins didesnį skaidrumą, ženkliai sumažins su prekyba susijusius kaštus.   

Susitikimo metu ministras taip pat išreiškė tvirtą Lietuvos paramą stipriai, taisyklėmis grįstai daugiašalės prekybos sistemai. L. Linkevičius pabrėžė, jog PPO yra šios sistemos šerdis, o jos  sklandžiai funkcionuojantis ginčų sprendimo mechanizmas padeda ne tik efektyviai spręsti tarp šalių kylančias problemas, bet ir, nepaisant pasaulyje plintančių antiprekybinių nuotaikų, užtikrina PPO narių pasitikėjimą organizacija.

L. Linkevičius pabrėžė, jog Lietuva ypač vertina PPO vaidmenį reaguojant į pasaulinių prekybos taisyklių pažeidimus. Jie yra itin juntami nedidelėse ekonomikose, stipriai priklausomose nuo užsienio prekybos.

„Lietuva yra itin suinteresuota tinkamu Pasaulio prekybos organizacijos taisyklių ir įsipareigojimų įgyvendinimu. Ypatingą dėmesį skiriame regiono partnerėms, aktyviai dalyvaujame su prekyba susijusiuose techninės paramos projektuose ir esame pasiryžę tęsti šią prasmingą veiklą“, – sakė ministras.