captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pratęstas suėmimas keturmečio sūnaus nužudymu įtariamai motinai

Kauno apylinkės teismas maksimaliam trijų mėnesių terminui pratęsė Monikos Kaziukaitytės suėmimą, kuri įtariama kartu su sugyventiniu itin žiauriai nužudžiusi savo mažametį sūnų.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Nutartyje pažymima, kad byloje yra pakankamai faktinių duomenų, leidžiančių manyti, kad įtarimai M. Kaziukaitytei pareikšti pagrįstai, būtent: įtariamojo Gedimino Kontenio parodymai, akistatos tarp įtariamųjų, policijos pareigūnų užfiksuoti duomenys, teismo medicinos specialistų duomenys ir pan.

Iš teismui pateiktos medžiagos matyti, kad įtariamoji kurį laiką gyveno Ispanijoje, todėl yra pagrindo manyti, kad skyrus jai švelnesnę kardomąją priemonę, ji gali slėptis (bėgti) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ar teismo. 

Pratęsiant suėmimą, atsižvelgta į tai, kad M. Kaziukaitytė įtariama padariusi labai sunkų nusikaltimą, už kurį jai gresia ilgalaikė laisvės atėmimo bausmė. Ji, būdama laisvėje, ir suvokdama gresiančios atsakomybės ir realios laisvės atėmimo bausmės neišvengiamumą, gali bėgti arba slėptis. 

Teismas pažymi, kad jei M. Kaziukaitytė bus išleista į laisvę, tai gali sutrukdyti objektyviai ir nešališkai išsiaiškinti bylos aplinkybes, kurios, anot prokuroro, šiuo metu yra intensyviai tiriamos.  

Šią nutartį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

Anot prokuroro, jį nustebino ir M. Kaziukaitytės sugyventinio Gedimino Kontenio teiginiai, išsakyti pirmadienį atliktoje apklausoje. Dabar jis pripažino, kad vaiką mušė ir anksčiau. Šis faktas nebuvo oficialiai patvirtintas, nes anksčiau pavyko užglaistyti, kad vaikas esą nukrito nuo laiptų ir tyrimas buvo nutrauktas. O pirmadienį pats G. Kontenis atskleidė, kad smurtu vaiką auklėjo ne kartą. Kaip prokuroras sakė portalui DELFI, dabar G. Konteniui už tai gresia atsakomybė.

„Tiek motinai, tiek įtariamajam įtarimai bus papildyti: turime duomenų, kad iki šio įvykio irgi prieš berniuką buvo smurtaujama tiek vieno, tiek kito. Kitas klausimas – dėl apsvaigimo narkotinėmis medžiagomis, kada gausime ekspertų išvadas, taip pat bus sprendžiamas jų atsakomybės klausimas“, – sakė prokuroras.

Policija anksčiau skelbė, kad įtariamųjų šlapime rasta narkotikų pėdsakų. Įtariama, kad jie galėjo būti vartoję metamfetamino. Tačiau ar jie tikrai buvo apsvaigę nusikaltimo padarymo metu, dar tiriama, patys įtariamieji tai neigia.

Taip pat atliktas įtariamųjų psichiatrinis tyrimas.

„Abu įtariamieji yra pakaltinami, psichiatrinė ekspertizė jiems nereikalinga“, – sakė prokuroras.

Byloje skirta įvairių kitų tyrimų. Pasak prokuroro, tikimasi, kad bylą pavyks baigti tirti ir teismui perduoti iki vasaros.

Žiauriai sumuštas keturmetis itin sunkios būklės sausio 25-osios vakarą į ligoninę atgabentas iš namų Kėdainiuose. Sausio 27-osios rytą vaikas mirė.

Matai smurtą – netylėk, skambink 112 – galbūt Tu išgelbėsi vaiko gyvybę! Kiekvienas iš mūsų yra atsakingas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...