Lietuvoje

2017.02.28 12:14

Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje – meningokokinė infekcija

15min.lt2017.02.28 12:14

Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje užfiksuotas meningokokinės infekcijos atvejis. Pirmadienio vakarą bendrabutyje gyvenančių mokinių buvo skubiai paprašyta palikti patalpas.

Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje užfiksuotas meningokoko – ūmios bakterinės infekcijos – atvejis.

Kol kas pateikiami skirtingi skaičiai, kiek šios mokyklos bendruomenės narių pateko į ligoninę. Moksleiviai tikina, kad šeši bendrabučio gyventojai buvo išvežti į ligoninę pirmadienį, antradienį iš mokyklos greitosios pagalbos automobiliais išvežti du mokytojai.

Tačiau Klaipėdos visuomenės sveikatos centro darbuotojai ramina, jog protrūkio nėra ir ketina patikslinti skaičius.

„Iš tiesų yra baisu: iš bendrabučio pirmadienio vakarą buvo išvaryti mokiniai. Visi jie – iš kitų miestų. Dalį pasiėmė tėvai, kiti apsistojo pas draugus. Mokykloje pamokos vyksta kaip įprastai. Paprašė mūsų turėti servetėlių, dažnai plauti rankas, užsidėti kaukes. Viena mokytoja net padalino jų. Atšauktas penktadienį turėjęs būti Šimtadienis“, – 15min pasakojo šios mokyklos mokinė Birutė.

Mokyklos direktorius Valentinas Radavičius teigė, kad mokykloje buvo tik vienas šios ligos atvejis. „Penktadienio vakarą sunegalavo į namus Šilutės rajone grįžęs mokinys. Tėvai jį nuvežė į ligoninę, kur ir diagnozuota ši liga. Jokio protrūkio nėra. Mokytojai visi dirba, išskyrus vieną, kuri jau serga antrą savaitę. Šimtadienį atšaukėme, nes taip rekomendavo Visuomenės sveikatos centras. Manau, kad be reikalo sėjama panika“, – teigė direktorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.