Naujienų srautas

Lietuvoje2013.04.25 12:31

V. Gapšys: koalicijos sutarčiai partijų susijungimas įtakos neturės

ELTA 2013.04.25 12:31

Dėl Darbo ir Leiboristų partijų susijungimo nereikės keisti valdančiosios koalicijos sutarties, mano naujos partijos, kuri pasivadino Darbo partija (leiboristai) pirmininkas, Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys.

Dėl Darbo ir Leiboristų partijų susijungimo nereikės keisti valdančiosios koalicijos sutarties, mano naujos partijos, kuri pasivadino Darbo partija (leiboristai) pirmininkas, Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys.

Jis taip pat tvirtina, kad leiboristai yra lygiaverčiai partijos nariai, kurie gali užimti ir partijos deleguojamas pareigas.

„Koalicijos sutarčiai tai įtakos neturės, nes partija perima visas teises ir pareigas. Tai šiuo atveju lygiai taip pat mūsų teisės ir pareigos yra numatytos ir koalicijos sutartyje“, – ketvirtadienį žurnalistams aiškino naujai susijungusios partijos lyderis V. Gapšys.

Pasak jo, leiboristai yra įtraukti į partijos valdymo organus, Leiboristų partijos pirmininkas yra partijos pirmininko pavaduotojas, taip pat leiboristai įtraukti į prezidiumą ir tarybą.

„Todėl tikrai jiems atsiranda galimybė siūlyti savo kandidatus partijos valdymo organams ir jie yra visateisiai, lygiaverčiai partijos nariai, kurie gali užimti ir partijos deleguojamas pareigas“, – sakė V. Gapšys, paklaustas, ar leiboristai sieks, pavyzdžiui, viceministrų ar kitų postų.

V. Gapšys paneigė kai kurių politikų išsakytas mintis, esą Darbo ir Leiboristų partijos susijungė siekiant išvengti baudžiamosios atsakomybės ir teisme gręsiančios nuobaudos.

„Galiu atsakyti paprastu žodžiu – ne“, – žurnalistams atsakė V. Gapšys.

Trečiadienio vakarą susikūrė nauja politinė jėga – Kėdainiuose vykusiame suvažiavime susijungė Darbo ir Leiboristų partijos. Suvažiavime išrinktas naujas partijos pirmininkas, juo tapo Seimo narys, Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas 31 metų Vytautas Gapšys, primena ELTA.

Nauja partija prisiims visas atsakomybes ir pareigas, kurios kils po susijungimo. Pagal susijungimo sąlygas, Darbo partijos ir Leiboristų partijos nariai automatiškai tapo Darbo partijos (leiboristų) nariais. Nauja partija vienys 17 380 narių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi