Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.28 12:06

Dėl smurto prieš vaikus į areštines uždaryti apie dešimt asmenų

BNS 2017.02.28 12:06

Dėl smurto prieš vaikus per praėjusias dienas į areštines uždaryti maždaug dešimt asmenų.

Šiurpiausias įvykis pirmadienio naktį įvyko Šiauliuose – į ligoninę po vidurnakčio atvežta septynių mėnesių mergytė, ją buvo ištikusi klinikinė mirtis. Kūdikis gydomas reanimacinėje, sulaikyti mergaitės motina ir jos sugyventinis. Motinai – 17-metei šiaulietei – ir jos sugyventiniui pateikti įtarimai dėl sunkaus kūdikio sveikatos sutrikdymo.

Sekmadienio vakarą Kauno rajone Karkazų kaime namuose kilus konfliktui, moteris pastūmė 2001 metais gimusią dukrą, ši trenkėsi į durų staktą. Nukentėjusioji dėl žaizdos galvoje, suteikus medicinos pagalbą, gydoma ambulatoriškai. Paauglė perduota giminaitei, įtariamoji uždaryta į areštinę.

Kazlų Rūdoje sekmadienį vyras smurtavo prieš 2003 metais gimusį sūnų, įtariamasis tėvas uždarytas į areštinę. Taip pat pirmadienį areštinėje atsidūrė Šiauliuose konflikto metu 2000 metais gimusiai dukrai lūpą nagais perbrėžusi motina. Nepilnametė perduota močiutei, įtariamoji blaivi motina uždaryta į areštinę. Kazlų Rūdoje sekmadienį į areštinę uždarytas prieš 2003 metais gimusį sūnų smurtavęs tėvas.

Pirmadienį Kėdainiuose Pakarklių kaime prieš sutuoktinės mažamečius vaikus, gimusius 2005 ir 2008 metais, smurtavo vyras. Įtariamasis irgi uždarytas į areštinę. Į areštinę uždarytas ir Vilniuje pirmadienį 2000 metais gimusią dukrą už plaukų tampęs neblaivus tėvas.

Kelmės rajone po neblaivaus vyro smurto prieš neblaivią sugyventinę močiutės globai perduoti trys mažamečiai vaikai, gimę 2013, 2014 ir 2016 metais. Neblaivus (1,92 prom. alkoholio) vyras neblaivią (0,41 prom.) sugyventinę (g. 1984 m.) sumušė vaikų akivaizdoje. Įtariamasis uždarytas į areštinę, vaikai perduoti močiutei.

Matai smurtą – netylėk, skambink 112 – galbūt Tu išgelbėsi vaiko gyvybę! Kiekvienas iš mūsų yra atsakingas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi