captcha

Jūsų klausimas priimtas

Valstybės gynimo tarnyba aptars prioritetus ir papildomas priemones dėl „Zapad“

Prezidentūroje antradienį posėdžiaus prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama Valstybės gynimo taryba. 
„Zapad 2013“, Reuters/Scanpix nuotr.
„Zapad 2013“, Reuters/Scanpix nuotr.

Ketinama aptarti tolesnius krašto apsaugos sistemos plėtros prioritetus, kariuomenės, sausumos ir oro gynybos pajėgumų stiprinimą bei svarstyti krašto apsaugos sistemos finansavimo 2018 metais klausimą. Lietuva krašto gynybai šiemet skyrė 1,8 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). 

Lietuvoje gynybos finansavimas didinamas nuo 2014 metų po Rusijos veiksmų Ukrainoje ir Baltijos jūros regione. Augant krašto apsaugos biudžetui, Lietuva ėmėsi stiprinti Sausumos pajėgas. 

Be kitų pirkimų, pernai rugpjūtį buvo pasirašyta sutartis dėl pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ už 386 mln. eurų įsigijimo. Tai didžiausios vertės sandoris Lietuvos kariuomenės istorijoje. Lietuvos kariuomenė taip pat įsigijo vokiškų savaeigių haubicų. 

Visgi didelė šalies gynybos spraga išlieka oro gynyboje. Šiuo metu Lietuvos kariuomenė turi tik artimojo nuotolio priešlėktuvines sistemas ir yra apsisprendusi pirkti vidutinio nuotolio ginkluotę. 

Tarybą sudaro prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Saulius Skvernelis, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas.

Kariuomenės vadas J. V. Žukas savo „Facebooko“ paskyroje taip pat yra minėjęs, kad taryba aptars, ar Lietuvai reikia imtis papildomų saugumo priemonių per rudenį rengiamas Rusijos ir Baltarusijos pratybas „Zapad“. Manoma, kad tai gali būti didžiausios pratybos kada nors vykusios prie Lietuvos sienų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...