Lietuvoje

2017.02.28 08:30

Valstybės gynimo tarnyba aptars prioritetus ir papildomas priemones dėl „Zapad“

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.02.28 08:30

Prezidentūroje antradienį posėdžiaus prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama Valstybės gynimo taryba. 

Ketinama aptarti tolesnius krašto apsaugos sistemos plėtros prioritetus, kariuomenės, sausumos ir oro gynybos pajėgumų stiprinimą bei svarstyti krašto apsaugos sistemos finansavimo 2018 metais klausimą. Lietuva krašto gynybai šiemet skyrė 1,8 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). 

Lietuvoje gynybos finansavimas didinamas nuo 2014 metų po Rusijos veiksmų Ukrainoje ir Baltijos jūros regione. Augant krašto apsaugos biudžetui, Lietuva ėmėsi stiprinti Sausumos pajėgas. 

Be kitų pirkimų, pernai rugpjūtį buvo pasirašyta sutartis dėl pėstininkų kovos mašinų „Boxer“ už 386 mln. eurų įsigijimo. Tai didžiausios vertės sandoris Lietuvos kariuomenės istorijoje. Lietuvos kariuomenė taip pat įsigijo vokiškų savaeigių haubicų. 

Visgi didelė šalies gynybos spraga išlieka oro gynyboje. Šiuo metu Lietuvos kariuomenė turi tik artimojo nuotolio priešlėktuvines sistemas ir yra apsisprendusi pirkti vidutinio nuotolio ginkluotę. 

Tarybą sudaro prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Saulius Skvernelis, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas.

Kariuomenės vadas J. V. Žukas savo „Facebooko“ paskyroje taip pat yra minėjęs, kad taryba aptars, ar Lietuvai reikia imtis papildomų saugumo priemonių per rudenį rengiamas Rusijos ir Baltarusijos pratybas „Zapad“. Manoma, kad tai gali būti didžiausios pratybos kada nors vykusios prie Lietuvos sienų.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23