Lietuvoje

2017.02.28 08:20

Institucijos: net ir įsigaliojimus pataisoms, vaikų apsaugos sistema neveikia

Giedrė Trapikaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.02.28 08:20

Pranešant apie naujus smurto prieš vaikus atvejus, politikai teigia, kad ir toliau neveikia vaikų apsaugos sistema. Nors įsigaliojo prieš kelias savaites Seimo priimtos pataisos, draudžiančias bet kokį smurtą prieš vaikus, tačiau pagalba šeimai, anot socialinės apsaugos ir darbo ministro, nėra pakankama.

Komentuodamas paskutinius smurto prieš vaikus atvejus, socialinės apsaugos ir darbo ministras teigia, kad juose galima atpažinti šiurkščių sisteminių pažeidimų. Pasak Lino Kukuraičio, iki šiol nėra teikiama pakankama pagalba šeimai, krizėje esantiems asmenims.

Seimo narės Dovilės Šakalienės teigimu, naujoji valdžia ėmėsi būtinos vaikų apsaugos sistemos reformos. Anot jos, ateityje turėtų būti įvertinama socialinių darbuotojų ir vaiko teisių specialistų kompetencija bei motyvacija.

Seimo savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas Mykolas Majauskas teigia, kad šiuo metu nė viena institucija neprisiima atsakomybės už dėl smurto nukentėjusius vaikus. Pasak politiko, turi būti sukurta griežta centralizuota tarnyba, kuri atsakytų už vaikų apsaugą.

Matai smurtą – netylėk, skambink 112 – galbūt Tu išgelbėsi vaiko gyvybę! Kiekvienas iš mūsų yra atsakingas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.