Lietuvoje

2017.02.28 06:59

Sulaikytas Varėnos pasienio rinktinės A. Barausko užkardos vadas

Vilma Danauskienė, DELFI.lt2017.02.28 06:59

Kauno apygardos prokurorai sulaikė Nerijų Ašmenską, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Aleksandro Barausko užkardos vadą. Tai DELFI patvirtino VSAT vadas Renatas Požėla.

Ilgamečio pasienio pareigūno N. Ašmensko namuose ir darbo vietoje atliktos kratos.

VSAT Imuniteto tarnyba, jau kurį laiką atlikusi ikiteisminį tyrimą vienoje iš baudžiamųjų bylų, bei Kauno apygardos prokuratūra Varėnos rinktinės vienos iš pasienio užkardų vadovą N. Ašmenską įtaria piktnaudžiavimu tarnyba.

DELFI žiniomis, pasienietis sulaikytas dar praėjusios savaitės ketvirtadienį, vasario 23-ąją, tačiau nuo visuomenės ši žinia buvo nuslėpta.

Vos sulaikius, N. Ašmenskas susirgo. Kol kas neatskleidžiama, ar pareigūną spėta apklausti ir ar jam pareikšti įtarimai.

Šaltinių teigimu, nedarbingumo pažymėjimą N. Ašmenskui išdavė Šalčininkų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro medikai.

VSAT Varėnos rinktinės vadas Vytautas Ižganaitis apie pavaldinio sulaikymą sako sužinojęs būdamas komandiruotėje Vilniuje.

„Mane tik informavo, kad buvo toks įvykis. Šiuo metu, bent jau kiek aš informuotas, N. Ašmenskas serga“, – sakė V. Ižganaitis.

DELFI šaltiniai VSAT teigia, kad pats N. Ašmenskas yra pareiškęs pageidavimą tarnybos vadui savo noru palikti tarnybą.

VSAT vadas R. Požėla pirmadienį tai patvirtino, tačiau teigė, kad toks N. Ašmensko prašymas kol kas netenkintas.

„Toks prašymas yra, ant mano stalo, tačiau kol kas nieko nepasirašiau (atleidimo – aut. past.)“, – sakė VSAT vadas R. Požėla.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.