Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.27 14:51

Šiauliuose sumuštą 7 mėnesių mergaitę ištiko klinikinė mirtis

Šiaulių medikai bando išgelbėti savo motinos ir jos sugyventinio žiauriai sumuštą septynių mėnesių mergaitę.

Klinikinės mirties ištikta mažylė į Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko kliniką buvo atvežta naktį iš sekmadienio į pirmadienį – 1 val. 20 min. Kūdikiui buvo stipriai sumušta galva ir sukrėstos smegenys. Smurto žymių buvo pastebėta ir ant mažylės kūnelio. Klinikinės mirties ištikta mažylė buvo iškart paguldyta į Vaikų chirurgijos intensyviosios terapijos skyrių ir čia buvo reanimuojama.

Pirminiais duomenimis, mažylei buvo išsiliejęs kraujas po kietuoju galvos dangalu.

Tai galėjo nutikti kūdikį stipriai supurčius arba sumušus. Smurtu prieš kūdikį įtariami septyniolikmetė motina ir 24 metų sugyventinis sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Mažylė galėjo būti sumušta bute.

Smegenų mirtis dar neištiko, bet būklė kritinė

Moters ir vaiko klinikos direktoriaus pavaduotoja Margarita Valūnienė lrytas.lt sakė, kad sumušta mergaitė į ligoninę buvo atvežta kritinės būklės. Į namus iškviesta greitoji pagalba vaiką gaivino vietoje, tačiau sąmonės mergaitė neatgavo. Medikams į ligoninę jį pristatyta itin sunkios būklės – jos kraujo spaudimas palaikomas aparatais, plaučiai ventiliuojami, mergaitė nereaguoja į šviesą.

Medikai ant mergaitės kūno rado pavienių mėlynių smilkinio srityje, tačiau kaukolė buvo belūžusi. Kad į smegenis yra išsiliejęs kraujas nustatyta atlikus kompiuterinę tomografiją. Smegenų mirtis 7 mėnesių mergaitės yra dar neištikusi, tačiau jos gyvybė palaikoma tik aparatų pagalba.

Pagimdė Kaune, bet vėl sugrįžo į Šiaulius

17-metė šiaulietė, dabar įtariama savo kūdikio sužalojimu, susipažinusi su 24-erių metų kauniečiu persikraustė gyventi į Kauną. Čia ji ir pagimdė mergaitę. Gyveno su draugu jo bute, iškart kaip nepilnametė su kūdikiu buvo įtraukta į rizikos šeimų sąrašą, ją lankė socialiniai darbuotojai, teikė pagalbą. Mergina skundėsi, kad su draugu nesugyvena ir po kurio laiko grįžo atgal į gimtuosius Šiaulius, kur gyvena jos tėvas.

Vis dėlto, pas tėvą ji neapsigyveno, nes šis neturėjo sąlygų ją priimti su vaiku. Moteris buvo laikinai apgyvendinta Motinos Teresės šeimų namuose, kuriuose gyvena moterys su vaikais, patyrusios šeimose smurtą. Vėliau 17-metė susipažino su kitu vyru, irgi 24-erių metų, pas jį apsigyveno ir po kurio laiko įvyko tragedija. Šiuo metu mergina ir jos draugas yra sulaikyti. Bus sprendžiama dėl jų suėmimo. Pirminiais duomenimis, 17-metė medikams aiškino po kartų savo mergaitei sudavusi po to, kai pastebėjo, kad ši nekvėpuoja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi