Lietuvoje

2017.02.25 13:29

Po saulėto šeštadienio – stipresnis vėjas ir krituliai

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.02.25 13:29

Nors šeštadienį daugelyje šalies rajonų turėtų džiuginti pro debesis prasiskverbiantys spinduliai, sekmadienį atslinks ciklonas, kuris atneš ne tik stipresnį vėją, bet ir sniegą bei šlapdribą. Taip LRT RADIJUI sakė sinoptikas Grinvydas Špelveris.

Šeštadienį daugelyje rajonų pro debesis skverbsis saulės spinduliai, o iš tankesnių debesų protarpiais iškris negausus sniegas. Pūs vakarų, šiaurės vakarų vėjas, kurio greitis sieks 8–13 m/s., o vietomis jo gūsiai įsismarkaus iki 15–18 m/s. Aukščiausia oro temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio šiaurės rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos pajūryje ir pietvakariniame šalies pakraštyje.

Sekmadienio naktį nuo Atlanto priartės naujas ciklonas, sniegas numatomas tik pačiame vakariniame Lietuvos pakraštyje. Kelius dengs plonas ledo sluoksnis, tad bus slidu. Vėjas rims ir pasisuks iš pietvakarių, pietų. Oro temperatūra nukris iki 3–8 laipsnių šalčio, tik pajūrio regione bus truputį šilčiau“, – prognozavo sinoptikas.

Dieną ciklonas jau slinks per šalį, atnešdamas į didžiąją šalies dalį sniego ir šlapdribos pavidalo kritulius. Ryte dėl plikledžio dar išliks slidu. Vėjo kryptis nesikeis, tačiau jis taps truputį stipresnis. Visoje šalyje vyrus teigiama oro temperatūra. Termometrai rodys 0–5 laipsnius šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt