Lietuvoje

2017.02.24 15:55

Prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą prezidentę apšmeižusiam vyrui

BNS2017.02.24 15:55

Ketvirtadienį gavę informacijos apie socialiniame tinkle skelbiamus šmeižikiškus ir žeminančius Lietuvos prezidentę įrašus, kur ji vadinama žudike, Klaipėdos prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Buvo šmeižiama pati šalies vadovė, Dalia Grybauskaitė, šmeižto lavina teko ir kai kuriems Seimo nariams, jų pavardžių kol kas neįvardysiu“, – penktadienį žurnalistams Klaipėdoje sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Saulius Galminas.

Pasak jo, prezidentė ir kiti politikai socialiniame tinkle „Facebook“ kaltinti sunkiais nusikaltimais.

„Tiek šalies vadovė, tiek Seimo nariai buvo apšmeižti labai sunkių nusikaltimų padarymu – dalyvaujant žudant, smurtaujant, todėl buvo nedelsiant tyrimas ir pradėtas“, – kalbėjo prokuroras.

Pasak jo, įtariamasis tikino pats matęs šiuos nusikaltimus, kuriuose dalyvavo prezidentė su dviem kitais Seimo nariais.

„Ką jis informavo, jo žodžiais, yra visiška tiesa ir jis atliko pilietinę pareigą“, – sakė prokuroras.

Nustačius įtariamąjį, penktadienį iš ryto su policijos pareigūnais klaipėdiečio namuose atlikta krata. Prokuroro teigimu, surinkti visi tyrimui baigti reikalingi duomenys, asmuo sulaikytas ir apklaustas.

S. Galmino teigimu, įtariamasis 2013 metais buvo teistas už viešosios tvarkos pažeidimą, taip pat buvo duomenų, kad jis skundais buvo užvertęs ne vieną instituciją. Bus prašoma ištirti šio asmens psichinę būklę.

„Man kaip prokurorui akivaizdžiai daug klausimų sukėlė jo psichinė būklė, todėl manau, kad artimiausiu metu kreipsiuosi į teismą dėl teismo medicinos ekspertizė skyrimo“, – sakė prokuroras.

Anot jo, dėl vyro būklės įtarimų kilo ir atliekant kratą, ir vėliau jį apklausiant. Jam psichiatrinė ekspertizė jau kartą buvo atliekama, jis pripažintas veiksniu.

Jam skirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumento paėmimas.

„Tai nėra paprastas šmeižtas: šmeižiamas aukščiausias šalies vadovas – prezidentė. Mano įsitikinimu, šis ikiteisminis tyrimas turi visuomeninę reikšmę“, – pabrėžė prokuroras.

Šmeižikišką informaciją asmuo platino nuo vasario 9 dienos, tai truko apie porą savaičių. Įtariamasis yra Lietuvos pilietis, tačiau nelietuvis, jo tautybės prokuroras neatskleidė. Viešinama informacija buvo parašyta lietuviškai.

Informaciją, dėl kurios pradėtas ikiteisminis tyrimas, prokuratūra gavo iš teisėsaugos institucijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.