Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.24 13:33

Ministras: pabėgėlius siųsime tik į pasirengusias ir priimti norinčias savivaldybes

LRT.lt 2017.02.24 13:33

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis tikina, kad pabėgėliai tiesiogiai bus integruoti tik į tas šalies savivaldybes, kurios bus tam pasirengusios ir su kuriomis bus pasiekti sutarimai, skelbia ministerija.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad kiekviena savivaldybė jau yra paskyrusi savo atstovą – koordinatorių, kuris atsakingas už su pabėgėlių integracija susijusių klausimų sprendimu, ir kartu su savivaldybėmis yra glaudžiai bendradarbiaujama dėl pabėgėlių integracijos.

„Noriu pabrėžti, kad prieglobsčio gavėjai bus tiesiogiai apgyvendinami ir integruojami tik tose savivaldybėse, kurios norės ir bus pasirengusios šiai integracijai. Taip pat svarbu akcentuoti, kad visos integracinės priemonės pabėgėliams, kuriuos priimame pagal Lietuvos įsipareigojimus ES, yra finansuojamos išskirtinai tik iš ES lėšų, skiriamų pabėgėlių perkėlimui – mūsų šalies biudžeto lėšų tam nenaudojama visai. Tai reiškia, kad pabėgėlių apgyvendinimo išlaidos, pašalpos, kalbos mokymai, ugdymo, psichologinės pagalbos ir visos kitos priemonės finansuojamos tik ES lėšomis,“ – sako L. Kukuraitis.

Pasak ministro, nuo balandžio ketinama tik šešias prieglobsčio gavėjų šeimas tiesiogiai integruoti į tam pasirengusias šalies savivaldybes, su kuriomis bus rastas sutarimas. „Tai būtų bandomasis projektas ir tik jam pasiteisinus galvosime apie šios priemonės plėtrą“, – akcentuoja ministras.

Europos Sąjunga yra skyrusi prieglobsčio gavėjų kvotą Lietuvai – tai 1077 žmonių: 971 žmonių turėtų būti perkelti iš Graikijos bei Italijos ir 106 – iš Turkijos.

Lietuva yra perkėlusi 254 prieglobsčio gavėjus: 229 žmones iš Graikijos ir 25 – iš Turkijos.

Šiuo metu šalies savivaldybėse gyvena 18 žmonių, perkeltų iš Graikijos: Vilniuje – 11 žmonių, Kaune – 5, Jonavoje ir Kėdainiuose – po vieną žmogų.

Siekdama sklandžios pabėgėlių integracijos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nuolat organizuoja mokymus specialistams, dirbantiems prieglobsčio gavėjų integracijos srityje, savivaldybių, ugdymo, gydymo įstaigų darbuotojams apie migracijos sampratą ir tarpkultūrinę kompetenciją darbe su prieglobsčio gavėjais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi