Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.24 12:34

Policija siūlo Gedimino prospekto pradžioje naikinti eismo ribojimus

BNS 2017.02.24 12:34

Vilniaus policija siūlo naikinti eismo ribojimus Gedimino prospekto atkarpoje ties Katedros aikšte, savivaldybė sako ženklinimo nekeisianti ir įrengsianti šioje vietoje stebėjimo kameras.

„Esame įsitikinę, kad vien administracinėmis nuobaudomis eismo saugumo užtikrinti neįmanoma. Esamos problemos sprendimo perkėlimas policijos pareigūnams – taip pat ne išeitis“, – pranešime teigia Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas.

Prospekto atkarpoje nuo nuo Katedros aikštės iki Vilniaus gatvės yra įrengti kelio ženklai „Gyvenamoji zona“ ir „Įvažiuoti draudžiama“ su papildomomis lentelėmis. Kelio ženklas „Įvažiuoti draudžiama“ draudžia įvažiuoti visoms transporto priemonėms, išskyrus maršrutinį transportą. Kitoje Gedimino prospekto dalyje šių apribojimų nėra.

Pareigūnai pastebi, kad kai kurie vairuotojai nesilaiko kelio ženklo „Įvažiuoti draudžiama“ reikalavimų ir taip sukuriamos konfliktinės situacijos su pėsčiaisiais, kurie naudojasi kelio ženklo „Gyvenamoji zona“ jiems suteikiamomis teisėmis, vaikšto važiuojamąja dalimi, nors gatvėje yra geros kokybės ir pakankamo pločio šaligatviai.

Kai kurie pėstieji reikalauja, kad būtų nubausti kelio ženklo „Įvažiuoti draudžiama“ reikalavimų nevykdantys vairuotojai. Pasak policijos, dėl šio ženklo buvimo nepasitenkinimą nuolat reiškia taksi, aptarnaujančio transporto vairuotojai, šios miesto dalies gyventojai, kurie numatytus objektus bando pasiekti aplinkinėmis gatvelėmis. Toks eismo reguliavimas, pareigūnų nuomone, neatitinka deklaruojamo „Draugiško miesto“ koncepcijos.

Sostinės policija kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę prašydama spręsti susidariusią padėtį ir siūlo panaikinti šioje Gedimino prospekto dalyje kelio ženklą „Įvažiuoti draudžiama“ bei gyvenamosios zonos statusą arba ieškoti techninių sprendimų dabartinei situacijai spręsti.

Vilniaus miesto savivaldybė neplanuoja keisi ženklinimo, tačiau žada palengvinti policijos darbą įrengdama filmavimo kameras.

„Ženklo nuimti neplanuojame, bet pakabinsime kameras abiejuose atkarpos galuose ir tiesiog fiksuosim visus pažeidėjus automatiškai. Gyvam policininkui stovėti nereikės „ant kampo“ ir pažeidėjai bus sugaudyti“, – BNS sakė Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas.

Pasak jo, tokios kameros jau išbandytos kai kuriose sankryžose, jos skirtos pažeidėjams, nepaisantiems raudono šviesoforo signalo bei posūkio į kairę draudžiamu metu.

Minėtoje atkarpoje beveik prieš 15 metų savivaldybė buvo įrengusi pakeliamus stulpelius, tačiau jie naudojami buvo tik trumpą laiką ir, anot G. Palucko, ateityje naudojami nebebus.

„Kameros labai gerai veikia. Fiziškai užtverti Gedimino prospekto negalime, nes, esant reikalui, ten turi važiuoti specialiosios tarnybos ir aptarnaujantis transportas. Be to, mūsų klimatinėmis sąlygomis į žemę „įlendantys“ stulpeliai yra netinkamas techninis sprendimas“, – sakė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi