Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.23 18:34

Šaltiniai: prokurorė R. Aliukonienė siekė, kad būtų išteisintas V. Gapšys

Po Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės Ritos Aliukonienės sulaikymo aiškėja, kad aukštas pareigas einanti pareigūnė, įtariama, buvo susitikusi su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėju ir ieškojo būdų, kad Darbo partijos (DP) byloje būtų išteisintas dabar jau buvęs Seimo narys Vytautas Gapšys.

DELFI šaltinių teigimu, V. Gapšys ketvirtadienį buvo apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT), tačiau jam įtarimai nepareikšti – šiuo metu jis yra specialusis liudytojas. Be to, tyrėjai iš V. Gapšio paėmė jo mobiliojo ryšio telefoną. DELFI šaltiniai sako, kad ketvirtadienį sulaikyta prokurorė R. Aliukonienė esą dar praėjusių metų pabaigoje buvo susitikusi su teisėju Viktoru Aiduku ir kalbėjosi apie V. Gapšio padėtį byloje. Tai esą ji darė vieno verslininko, kuris taip pat jau yra apklaustas, prašymu.

V. Gapšys STT atsisakė duoti parodymus, su juo DELFI nepavyko susisiekti.

Užsimenama, kad su prokurore bendravęs verslininkas veikė V. Gapšio vardu, bet šis kategoriškai tai neigia.

Nors ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas šiemet, pareigūnai esą yra turi duomenų, kad R. Aliukonienė su teisėju V. Aiduku bendravo dar praėjusių metų pabaigoje.

Ikiteisminį tyrimą atliekantys prokurorai teigia, kad šioje byloje gali būti ir daugiau įtariamųjų. Kol kas neatskleidžiama, apie kokią pinigų sumą buvo kalbama, tačiau ji yra ne mažesnė nei 250 MGL, kas sudaro didelę vertę.

DELFI šaltiniai sako, kad šiame ikiteisminiame tyrime STT tyrėjams slaptus procesinius veiksmus leido atlikti Anykščių rajono apylinkės teismo teisėja. Ta pati, kuri anksčiau leido klausytis verslininko Raimondo Kurlianskio pokalbius.

DP bylą tyręs prokuroras nieko nepastebėjo

DP byloje valstybinį kaltinimą palaikęs Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas teigė, kad apie pradėtą tyrimą sužinojo iš žiniasklaidos, tačiau niekada nejautė, jog kažkas bandytų kaišioti pagalius. “Nejutau, kad kažkas ten dedasi negero”, - sakė prokuroras.

Jis neslėpė, kad pažįstantis R. Aliukonienę, tačiau su ja nėra bendravęs nei darbiniais, nei kitais reikalais.

Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė R. Aliukonienė buvo sulaikyta ketvirtadienį ryte, ji buvo apklausta. Į apklausą buvo iškviestas ir LAT teisėjas V. Aidukas – jis buvo kolegijos pirmininkas, tačiau už byloje priimtą sprendimą buvo atsakingas ne jis, o teisėja pranešėja Rima Ažubalytė.

LAT teisėjai paliko galioti anksčiau paskelbtą Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį.

BNS žiniomis, dėl galimo neteisėto Vilniaus apygardos prokurorės poveikio DP bylos nagrinėjimui teisėjas V. Aidukas apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Specialaus liudytojo statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pareikšti nepakanka. Teisėjai turi teisinę neliečiamybę, todėl jiems taip pat negali būti pareikšti įtarimai.

DP bylą su kasaciniais skundais LAT per tris posėdžius išnagrinėjo mišri Baudžiamųjų bylų skyriaus ir Civilinių bylų skyriaus septynių teisėjų kolegija.

Ją be V. Aiduko sudarė Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjai R. Ažubalytė, Tomas Šeškauskas, Armanas Abramavičius, Olegas Fedosiukas ir Civilinių bylų skyriaus teisėjai Sigita Rudėnaitė ir teisėja Birutė Janavičiūtė. Į šią bylą buvo paskirtas teisėjas Artūras Pažarskis, bet jis nusišalino, jį pakeitė teisėjas T. Šeškauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi