Lietuvoje

2017.02.23 17:34

Seimo pirmininkas domėjosi T. Balžeko pasitraukimo priežastimis

ELTA2017.02.23 17:34

Susitikime su buvusiu naujienų portalo 15min.lt bei naujienų agentūros BNS vadovu Tomu Balžeku Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis domėjosi jo pasitraukimo priežastimis, tačiau sakė neįžvelgiąs grėsmės lietuviškos žiniasklaidos laisvei.

Po susitikimo V. Pranckietis teigė, kad T. Balžeko netikėtas išėjimas yra neeilinis įvykis Lietuvos žiniasklaidoje, todėl norėjo plačiau pasidomėti šio įvyko priežastimis.

„Kol kas kitokio priežastingumo nei viešoje erdvėje neišgirdome“, – Eltai sakė V. Pranckietis.

15min.lt ir BNS valdančios „Eesti Media“ įmonės antradienį išplatintame pranešime teigiama, kad T. Balžekas vadovaujamą postą palieka „bendru sutarimu“, išsiskyrus jo ir akcininkų vizijoms dėl plėtros ir ateities. Sprendimo trauktis ketvirtadienį T. Balžekas plačiau nedetalizavo ir „Eesti Media“ akcininkų žingsnio nesiejo su sausio pabaigoje 15min.lt portale paviešinta savo publikacija, kurioje skelbiama apie finansinį „MG Baltic“ viceprezidento Raimundo Kurlianskio spaudimą 15min.lt.

„Tiek, kiek aš žinau, – aš tokių įrodymų dabar neturiu (...) Bent taip, kaip man yra komunikuota iš akcininkų pusės, – ne (nesusiję su „MG Baltic“. – ELTA)“, – Eltai Seime sakė T. Balžekas.

V. Pranckietis 15min.lt pavadino viena iš skaidriausių žiniasklaidos priemonių, tačiau teigė nemanantis, jog T. Balžeko pasitraukimas reiškia pavojų žiniasklaidos kokybei.

„Nėra čia jokios didelės grėsmės lietuviškai žiniasklaidai, tai yra tiesiog savininkų sprendimai“, – sakė V. Pranckietis.

Pasitraukus T. Balžekui, 15min.lt ir BNS laikinai vadovauja Justinas Šimkus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.