Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.23 19:23

Ar bandoma grįžti prie koalicijos scenarijaus – „valstiečiai“, konservatoriai, liberalai?

„Esu tikras, kad premjero Sauliaus Skvernelio ir konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio susitikimas trečiadienį – parodymas, kad dabartinei valdančiajai koalicijai galima ir alternatyva“, – teigia Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovas socialdemokratas Julius Sabatauskas. Tokiai jo nuomonei pritaria ir Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas, primindamas, kad per Seimo rinkimus buvo rimtai svarstoma,  jog valdančiąją koaliciją galėtų sudaryti „valstiečių“, konservatorių ir liberalų partijų atstovai.

„Mes, ko gero, su vyriausybės vadovu S. Skverneliu vasario 27 d. vyksiančiame susitikime, kuriame dalyvaus visų Seimo komitetų vadovai, irgi kalbėsimės apie „Euroviziją“, – ironizavo J. Sabatauskas, reaguodamas į premjero ir konservatorių lyderio pajuokavimus, kad jie susitikime aptarinėjo nacionalinę „Eurovizijos“ atranką.

J. Sabatauskas tvirtino esąs tikras, kad S. Skvernelio ir G. Landsbergio susitikimą galėjo lemti tai, kad Socialdemokratų partijos skyriuose pastaruoju metu vis garsiau diskutuojama, jog partijai galbūt vertėtų trauktis iš valdančiosios koalicijos arba peržiūrėti koalicinę sutartį su „valstiečiais“.

Kadenciją prie Socialdemokratų partijos vairo baigiantis buvęs premjeras Algirdas Butkevičius LRT.lt yra sakęs, kad kol kas grėsmės dabartinei valdančiajai koalicijai nemato, bet neneigė, jog partijos skyriuose apie jos ateitį yra įvairių nuomonių. Politikas teigė jas vertinantis kaip priešrinkiminės kovos dėl partijos lyderio posto pasekmę.

E. Gentvilas priminė pradinį koalicijos scenarijų

„Aš irgi taip manau“, – be užuolankų pareiškė E. Gentvilas, paklaustas, ar pritaria vertinimams, kad S. Skvernelio ir G. Landsbergio susitikime galėjo būti kalbama apie naują valdančiąją koaliciją.

E. Gentvilas priminė, kad per Seimo rinkimus buvo rimtai svarstoma, kad valdančiąją koaliciją sudarys „valstiečiai“, konservatoriai ir liberalai.

„Tačiau po tokios svarios „valstiečių“ pergalės rinkimuose jiems nebesinorėjo koalicijos nei su konservatoriais, nei su liberalais. Dabar, ryškėjant takoskyrai tarp „valstiečių“ lyderio R. Karbauskio ir S. Skvernelio, G. Landsbergis bando aiškintis situaciją. Viskas čia gerai“, – kalbėjo E. Gentvilas.

Jis taip pat svarstė, kad S. Skvernelio vyriausybės, ruošiantis strateginėms reformoms ir jas įgyvendinant, Seime gali laukti rimti išbandymai.

E. Gentvilas atkreipė dėmesį, kad dalis Seimo „valstiečių“ frakcijos nepalaiko vadinamosios urėdijų reformos, kurią norėtų kuo greičiau įgyvendinti ir S. Skvernelis, ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis: „Be to, pats R. Karbauskis kaip kirviu nukirto, kad stabdoma šalies pašto reforma. Manau, kad po kovo 10 d., kai prasidės Seimo pavasario sesija ir jos metu bus teikiami strateginių reformų projektai, gali prasidėti dabartinės valdančiosios koalicijos dezintegracija.“

Jau gavo premjero kvietimą pokalbiui  

E. Gentvilas, bendraudamas su LRT.lt, neslėpė, kad ir jis yra gavęs premjero S. Skvernelio kvietimą pasikalbėti dar iki Seimo pavasario sesijos.

„Manau, kad ir mes kalbėsimės ne apie „Euroviziją“, nors jos finaliniai koncertai ir vyks Klaipėdoje“, – šyptelėjo E. Gentvilas, paklaustas, gal jau žino, kokiu tikslus jį premjeras pakvietė. Ar susitikime dalyvaus ir dar kažkas iš liberalų, E. Gentvilas kol kas nežino.

Paklaustas, ar liberalai sutiktų eiti į valdančiąją koaliciją, jei joje nebeliktų socialdemokratų, E. Gentvilas tiesaus atsakymo vengė: „Aš analizuoju situaciją. Ji kol kas tokia, kokia yra. Vertinu premjero norą bendrauti ir su opozicija. Būnant premjeru A. Butkevičiui, per ketverius metus su juo buvau susitikęs tik vieną kartą. Ir tai – dėl tarpusavio santykių aiškinimosi.“

Koalicijai jokio pavojaus neįžvelgia

Viena įtakingiausių „valstiečių“ atstovių, Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė tvirtino mananti, kad kalbas dėl valdančiosios koalicijos iširimo eskaluoja patys socialdemokratai ir tai lemia jų tarpusavio kova dėl partijos lyderio posto (socialdemokratų lyderis bus renkamas balandį – LRT.lt).

„Šiuo metu vyksta intensyvus pasirengimas Seimo pavasario sesijai, kurios metu bus priimama daug svarbių įstatymų, todėl premjeras stengiasi juos aptarti ir su opozicijos atstovais. Ir tai – pagirtina“, – sakė R. Baškienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi