Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.23 14:50

Ukrainos ambasadorius: Lietuvos teikiama pagalba ir parama – labai svarbi

BNS 2017.02.23 14:50

Lietuvos teikiama materialinė pagalba ir žmogiška parama – labai svarbi Ukrainos žmonėms, teigia šios šalies ambasadorius Volodymyras Jacenkivskis.

Ketvirtadienį jis susitiko su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu aptarti padėties Ukrainos rytuose ir Lietuvos pagalbą.

„Situacija lieka įtempta, nes agresorius nerimsta. Žinoma, mes darome viską, kad sumažintume žmonių kančias, kiek įmanoma. Šiuo atveju labai nuoširdžiai norime pasakyti, kad Lietuvos teikiama pagalba, žmogiškas palaikymas mums labai svarbus“, – po susitikimo BNS teigė ambasadorius.

Diplomatas pabrėžė, kad Lietuva ir Ukraina vienodai mato tai, kas vyksta Donecko ir Luhansko srityse.

„Visi siekiame, kad Rusija kuo greičiau padarytų tai, ko iš jos laukia visas pasaulis. Tai Minsko įsipareigojimų vykdymas“, – tvirtino V. Jacenkivskis.

Per susitikimą aptarta saugumo situacija, kaip Lietuva galėtų prisidėti užtikrinant nuo karo nukentėjusių žmonių saugumą, kalbėta apie Ukrainos ir Lietuvos parlamentinių ryšių stiprinimą.

Pasak ambasadoriaus, dabartinius Lietuvos ir Ukrainos santykius reikėtų vadinti ne draugiškais, o broliškais.

Seimo pirmininkas V. Pranckietis balandį planuoja vykti į Ukrainą, kur dalyvaus dešimtojoje Kijevo saugumo konferencijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi