Naujienų srautas

Lietuvoje2017.02.23 18:14

Prokurorės R. Aliukonienės sulaikymas susijęs su Darbo partijos byla

BNS, LRT.lt, LRT RADIJAS 2017.02.23 18:14

Tyrimas dėl Vilniaus apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vadovės Ritos Aliukonienės yra susijęs su Darbo partijos bylos nagrinėjimu Aukščiausiame Teisme, pranešė Generalinės prokuratūros atstovai.

„Ikiteisminio tyrimo objektas yra galimas poveikis Aukščiausiame Teisme nagrinėtoje Darbo partijos byloje“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimo ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša.

Pasak jo, šiuo metu sulaikytai R. Aliukonienei ketvirtadienį bus pareikšti įtarimai prekyba poveikiu stambiu mastu. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nurodo, jog neteisėto atlygio už prekybą poveikiu stambiu mastu suma viršija 9,5 tūkst. eurų.

Prokurorai kol kas neatskleidžia duomenų, kaip tiksliai galėjo įvykti nusikaltimas. Visgi M. Jovaiša pabrėžė, kad „įtariamųjų gali būti ir daugiau“.

Jis teigė, kad R. Aliukonienės atžvilgiu buvo pradėtas ir tarnybinis patikrinimas, kuris apima daugiau duomenų, nei ikiteisminis tyrimas.

BNS nuotr.

Apklaustas LAT teisėjas V. Aidukas, vadovavęs Darbo partijos bylos nagrinėjimui

BNS žiniomis, tyrime dėl galimo neteisėto Vilniaus apygardos prokurorės poveikio Darbo partijos bylos nagrinėjimui ketvirtadienį kaip specialusis liudytojas buvo apklaustas bylą nagrinėjusios teisėjų kolegijos pirmininkas Viktoras Aidukas.

Specialaus liudytojo statusas asmeniui suteikiamas, kai jis apklausiamas apie savo veiksmus, bet pagrindo įtarimams pareikšti nepakanka. Teisėjai turi teisinę neliečiamybę, todėl jiems taip pat negali būti pareikšti įtarimai.

Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus BNS ketvirtadienį sakė neturintis informacijos apie teismo teisėjų apklausas. Konkrečiai apie V. Aiduko apklausą taip pat R. Norkus tikino neturįs žinių.

Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Jonas Prapiestis BNS ketvirtadienį teigė nežinąs apie jo skyriaus teisėjo V. Aiduko apklausą ir statusą. Informaciją žadėjo pateikti vėliau ketvirtadienį.

Su pačiu LAT teisėju V. Aiduku BNS ketvirtadienį susisiekti nepavyko.

Darbo partijos bylą su kasaciniais skundais Aukščiausiajame Teisme per tris posėdžius išnagrinėjo mišri Baudžiamųjų bylų skyriaus ir Civilinių bylų skyriaus septynių teisėjų kolegija.

Ją sudarė Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjai: Viktoras Aidukas (jis buvo kolegijos pirmininkas), pranešėja Rima Ažubalytė, Tomas Šeškauskas, Armanas Abramavičius, Olegas Fedosiukas. Kolegijoje dalyvavo ir bylą nagrinėjo Civilinių bylų skyriaus teisėjos – skyriaus pirmininkė Sigita Rudėnaitė ir teisėja Birutė Janavičiūtė.

Generalinė prokuratūra prašė baudžiamąją bylą grąžinti Apeliaciniam teismui nagrinėti iš naujo, nes esą buvo neteisingai pritaikytas baudžiamasis įstatymas, taip pat padaryta esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų.

Prokuroras Saulius Verseckas sakė, kad padarytus pažeidimus ištaisyti galima tik bylą grąžinus iš naujo nagrinėti Apeliaciniam teismui. Aukščiausiajam Teismui buvo pateikti Generalinės prokuratūros, juridinio asmens Darbo partijos atstovo buvusio pirmininko Valentino Mazuronio, Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento direktoriaus Mariaus Žemgulio, nuteistųjų Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Marinos Liutkevičienės kasaciniai skundai.

Paskutinės instancijos teismas gruodžio pabaigoje paskelbė, kad Darbo partija turėjo būti teisiama „juodosios buhalterijos“ byloje, nepaisant to, kad ji reorganizavosi prieš pirmosios instancijos teismo nuosprendį.

Aukščiausiasis Teismas taip pat paskelbė, kad Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, buvęs jos lyderis Vytautas Gapšys ir buvusi finansininkė Marina Liutkevičienė pagrįstai nuteisti už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą. Jiems skirtos piniginės baudos. Teismas taip pat patvirtino Apeliacinio teismo sprendimą išteisinti juos dėl sukčiavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi