Lietuvoje

2013.04.25 09:24

Miškininkai: šiuo metu erkių ypač daug

Zina Paškevičienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.04.25 09:24

Pirmieji saulės spinduliai pažadino erkes. Šiuo metu labiausiai jų antplūdį jaučiantys miškininkai pastebi, kad erkių ypač daug.

Pirmieji saulės spinduliai pažadino erkes. Šiuo metu labiausiai jų antplūdį jaučiantys miškininkai pastebi, kad erkių ypač daug.

„Ypatingai ten, kur nepjauta pernykštė sausa žolė, erkių yra labai gausiai. Paėjęs kelis metrus matai, kad ant kelnių pribyrėjo nemažai. Paeini 100 metrų ir reikia delnais braukti nuo kelnių, kiekvieną pavasarį šitaip“, –teigia Anykščių urėdijos vyr. miškininkas Kęstutis Bilbokas.

Pasak specialistų, erkes reikia kuo skubiau nukratyti nuo kūno, kol neįsisiurbė. Taip galima išvengti erkinio encefalitu ar Laimo ligos. Įsisiurbusias traukti reikia labai atsargiai.

„Galima storesniam popieriuke trikampiuką išsipjauti, gražiai ją užkabinti ir ištraukti, tiesiog su popieriumi. Kad jos nesuspaustume, yra pirkti specialių įrankių“, – sako

Panevėžio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės sk. vedėja Dovilė Brajinskienė.

„Apsisaugau apsirengdamas tvarkingiau, kad kuo mažiau būtų galimybių jai įlįsti, bet tai neapsaugo 100 procentų, nes erkė gali pro mažiausią plyšiuką įlisti“, – pasakoja medžiotojas Remigijus Jėčius.

Miškininkai sako, kad tinkamiausia apranga – storesni sintetiniai drabužiai, kuriuos grįžus namo reikia iškart išpurtyti arba palikti lauke.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius