Lietuvoje

2017.02.22 22:20

STT pareiškė įtarimus Panevėžio rajono merui „valstiečiui“ P. Žaguniui

15min.lt, BNS 2017.02.22 22:20

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai toliau atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo vykdant viešuosius pirkimus Panevėžio rajono savivaldybėje. 

STT Panevėžio valdybos pareigūnai turi duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad savivaldybėje kai kurie viešieji pirkimai, susiję su melioracijos, kelių ir gatvių priežiūros, rekonstrukcijos ir projektavimo darbais, buvo organizuojami neskaidriai.

Atliekant procesinius ikiteisminio tyrimo veiksmus, trečiadienį Panevėžio rajono savivaldybės merui „valstiečiui“ Povilui Žaguniui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Įtariama, kad P. Žagunis, pasinaudodamas savo, kaip mero, užimama padėtimi bei viršydamas jam suteiktus įgaliojimus, darė neteisėtą įtaką Panevėžio rajono savivaldybės administracijos darbuotojams, atsakingiems už viešųjų pirkimų organizavimą.

Kaip trečiadienį pranešė STT, šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Kaip skelbta anksčiau, teisėsaugos tyrime dėl galimo piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo vykdant viešuosius pirkimus Panevėžio rajono savivaldybėje įtarimai pateikti šešiems asmenims – savivaldybės tarnautojams ir vienos įmonės atstovams. 

Tarp įtariamųjų buvo Paįstrio seniūnijos seniūnas Virginijus Šležas. Tyrime figūruojanti įmonė – bendrovė „Panevėžio melioracija“. Sulaikymų įkarštyje sausio viduryje Panevėžio rajono meras P. Žagunis buvo ligoninėje. BNS P. Žagunis tuomet teigė, kad dėl širdies problemų į gydymo įstaigą buvo paguldytas pirmadienį.

P. Žagunis įtarimus vadina nepagrįstais

P. Žagunis trečiadienį nepagrįstais pavadino jam pareikštus įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba, o galimybės nusišalinti sakė dar nesvarstęs.

„Aš galiu patvirtint, kad įtarimai pareikšti, daugiau komentuot negaliu nieko“, – BNS trečiadienį sakė P. Žagunis. Jis tvirtino apie įtarimus išgirdęs prieš pusvalandį, todėl dar neapsvarstęs galimybės nusišalinti nuo pareigų.

„Labai staigus klausimas, man prieš pusę valandos viskas įvyko, pamąstysim, pažiūrėsim. Dar šiandien nieko negaliu atsakyt“, – klausiamas, ar mato galimybę toliau vadovauti rajonui esant tokiai situacijai, atsakė meras.

„Nematau aš pagrindo (įtarimams). Viską, ką galėjau, pasakiau“, – tvirtino meras.

Vicemeras socialdemokratas Antanas Pocius BNS sakė apie STT merui pareikštus įtarimus nieko nežinantis. „Nieko nežinau, pirmą kartą girdžiu tokį dalyką, manęs niekas neinformavo“, – sakė šiuo metu iš savivaldybės išvykęs meras.

Jis nesiėmė svarstyti, kas toliau turėtų vadovauti rajonui.

„Nieko nežinau, nieko negaliu pasakyt. Aš pats suglumęs esu, ką aš galiu galvot, ką dabar daryt. Kol kas nieko, nereiškiu jokių nuomonių“, – sakė A. Pocius.

Sustabdė narystę

Trečiadienį vakarop pranešta, kad P. Žagunio narystė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje, jam pačiam prašant, buvo sustabdyta.

„Suvokdamas galimą neigiamą poveikį partijos reputacijai ir veiklai dėl veiksmų susijusių su savo asmeniu, P. Žagunis tikėdamasis nešališko tyrimo atsisakė visų turimų funkcijų partijoje iki tyrimo pabaigos“, – teigiama LVŽS pranešime žiniasklaidai.